פופ אפ קרואסונים מושחת ועוד דברים שכדאי לטעום השבוע

פופ אפ מרקים בזופה. צילום: דניאל לילה, סטיילינג: לנה שוורצמן
פופ אפ מרקים בזופה. צילום: דניאל לילה, סטיילינג: לנה שוורצמן

טוסטים מושחתים בקרואסון, תפריט יינות מסקרן ומרקים שהופכים לארוחה שלמה ומנחמת - שלושה דברים שכדאי לטעום השבוע

21 בינואר 2020

סערה בכיכר לחם

מסעדת "זופה" של השפים קובי בנדלק ועופר אלמליח חוגגת כבר 12 חורפים של מרקים לוהטים. החודש ועד סוף חודש פברואר הם יגישו נבחרת של שבעה מרקים (קרם שום עם בייקון ועירית; ביסק סרטנים; צ׳אודר מולים ותירס; מרק בצל צרפתי; מרק דגים; מרק שומר ועגבניות ומרק זוקיני עם גבינת עיזים) בתוך כיכרות לחם טריות שנאפות במיוחד ומתקבלים מרקים שהם ארוחה לכל דבר. את הכיכרות האפויות קולים קלייה שנייה בתנור, עד שהדופן הפנימית שלהן נאטמת ורק אז יוצקים לתוכן את המרק הלוהט. מרגע שמתחילים לאכול ללחם יש בערך 10 דקות של פאסון, עד שהוא מתחיל להתמוסס לתוך המרק, לכאורה רגע עצוב אבל תכל'ס תענוג – הלחם נספג במרק ומתקבל נזיד סמיך, עשיר, מלא בתוכן ומשביע. בכל שבוע יוגש מרק אחד מהרשימה, לפעמים גם שניים, אז כדאי להתעדכן באתר או להתקשר. בגלל עניין המסיסות – מרקי הלחם מוגשים במקום אך לא במשלוח.

זופה – לכל הפרטים

פופ אפ קרואסונים של מאפיית לחמים. צילום: דניאל לילה.
פופ אפ קרואסונים של מאפיית לחמים. צילום: דניאל לילה.

הילולת הצדיק קרואסון

אין דבר יותר חמוד מלבחור יום אקראי בלוח השנה, להצמיד אליו מאכל ולהכריז עליו כעל יום חג בינלאומי. 30 בינואר הוא יום הקרואסון הבינ"ל ומאפיית לחמים מצטרפים לחגיגות עם פופ אפ קרואסוני שיתרחש בין 31-21 לינואר כל הסניפים ויכלול שלושה קרואסונים מתוקים – אחד ממולא בקרמו שוקולד אוורירי, מצופה בשוקולד ובדפי שוקולד; השני כולל את קינוח החורף האולטימטיבי – תותים טריים בקצפת מתובלת וניל והשלישי מחביא בתוכו גאנש שוקולד ובננות. מי שרוצה להתחיל עם מלוח לפני ימצא כריכי קרואסון שהם ממש ארוחה קטנה: הטוסטאסון – טוסט קרואסון חמאה במילוי תרד, גבינת פטה, גבינת גאודה וצ'ילי וקרואסון עם אבוקדו, גבינת פטה ועלי מיקרו (32-22 שקלים) עוד חידוש שיחכה לכם בפופ אפ הוא מארזים של בצק קרואסון קפוא לאפייה ביתית.

מאפיית לחמים – לכל הפרטים

מינימום התערבות יין טבעי של יינות עסיס. צילום: מיכל לופט
מינימום התערבות יין טבעי של יינות עסיס. צילום: מיכל לופט

פריט יינות טבעיים חדש בהוטל מונטיפיורי

יינות טבעיים הם אחד הטרנדים החמים בעולם היין – ברחבי העולם צצו ברי יין שמתמקדים ביינות טבעיים, מסעדות כמו נומה כבר שילבו יינות כאלה בתפריטי הטעימות שלהם והשבוע השיקה מסעדת הוטל מונטיפיורי תפריט יין חדש הכולל קטגוריה מכובדת של יינות טבעיים, מאיטליה וגיאורגיה, פרי שיתוף פעולה עם יינות עסיס.

יינות טבעיים הם יינות שעוברים מינימום התערבות בכרם, ביקב ובביקבוק. הם עוברים תסיסה טבעית עם שמרי בר, מותססים במיכלי נירוסטה, בטון או אמפורות חרס (ולא בחביות עץ, המשפיעות על הטעמים) ולא עוברים סינון. המטרה – להתערב כמה שפחות בשרשרת הגידול והייצור של היין, מה שמפיק יינות אותנטיים, כאלה שמביאים לידי ביטוי את טעמי הענבים ללא קולות רקע של חומרי התססה או חביות. חסידי היינות הטבעיים אומרים שקל יותר לשתות אותם, שתייתם לא מלווה בתופעות הלוואי שיש ליינות קונבנציונליים והכי חשוב – אלה יינות שמשתלבים עם אוכל בצורה נהדרת.

הוטל מונטיפיורי – לכל הפרטים