חיפוש מתקדם

יַאם פְּלָהמוּק של בית תאילנדי

“קאב קאם” היא התשובה התאית לארוחת מאזטים ממושכת, שמלווה בכמות נדיבה של אלכוהול. המנות הקטנות מוגשות בהדרגה ולרוב הן קרות ועזות טעם. בארוחת מהסוג הזה לא מגישים אורז או מנות כבדות, שיעייפו את הסועד. יאם פלהמוק היא מנת קאב קאם קלאסית, שנפוצה באזורי החוף – פרוסות של קלמארי חלוט מתובלות בחומרי טעם דומיננטיים: רוטב דגים, מיץ ליים והמון צ’ילי.

המטבח התאילנדי שופע טעמים רעננים וחריפים מאוד. השילוב המנצח למנה זו הוא קרלסברג – בירת לאגר בהירה. מלבד טעמים מרעננים יש לה תפקיד נוסף, חשוב מאוד: לצנן את הפה מהחריפות של המנה. ההגזה והמרירות של קרלסברג ממלאות את התפקיד הזה בצורה המדויקת ביותר.

חומרים

אופן ההכנה

  1. חולטים קלמארי בשפע מים רותחים במשך דקה עד שצבעם נאטם. מסננים.
  2. טוחנים פלפל ירוק עם שן שום במעבד מזון עד לקבלת מחית.
  3. שמים בקערה את הקלמארי החלוטים, מחצית ממחית הפלפל והשום ושאר החומרים. מערבבים ומוסיפים עוד מהמחית במידת הצורך. מגישים מייד.

“בית תאילנדי” נוסדה בשנת 1996, הרבה לפני שטעמי הארץ הרחוקה ההיא היו מוכרים לסועדים הישראלים. יריב מלילי, שהביא לישראל את הבשורה של אוכל אותנטי, למד את טכניקות הבישול מאשתו התאילנדית, ושניהם יחד בנו תפריט המשלב מנות מסורתיות מצפון מזרח תאילנד לצד כמה מנות מהאזורים הדרומיים. כיום, שני עשורים מאז פתיחתה, “בית תאילנדי” היא אחת המסעדות האהובות והמוערכות בתל אביב.