מתכון

זיתים ממולאים בבשר

ספטמבר 2019
2 דירוגים
זיתים ממולאים בבשר של רינת צדוק. צילום: שני בריל
זיתים ממולאים בבשר של רינת צדוק. צילום: שני בריל

כאשר התחילו השווקים להתמלא בזיתים ענקיים, התחשק לי מיד למלא אותם, ואני אוהבת מאוד את התוצאה

מי לא מכיר את העוף בזיתים מהמטבח המרוקאי? אני חושבת שזהו אחד ממתכוני הזיתים הנפוצים שיש. אצלנו בבית המתכון השתנה וסבא שלי שילב זיתים שבורים בצ'ילי ושום ברוטב לקציצות בשר. 

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

למלית

לרוטב

שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

חורצים את הזיתים בסכין קטנה ומחלצים את החרצנים (בלי לחצות אותם). אם הזיתים קשים ואי אפשר לחלץ את החרצנים מבלי לפצוע את הזיתים, משרים את הזיתים במים רותחים כחצי שעה ואז מחלצים את החרצנים.

מכינים מלית וממלאים

2

מערבבים את כל חומרי המלית בקערה לתערובת אחידה. יוצרים מהמלית כדורים קטנטנים בגודל חרצן זית וממלאים את הזיתים, מהדקים לסגירה ומניחים על מגש בצד.

מכינים רוטב

3

מחממים שמן זית במחבת רחבה (שיכולה להכיל בנוחות את הזיתים) מעל להבה בינונית. מוסיפים עגבניות שרי ומטגנים 5־6 דקות עד שהעגבניות מפרישות מעט נוזל סמיך ומתקרמלות. מדי פעם מנענעים את המחבת לערבוב. מוסיפים פלפל חריף מיובש ופלפל צ'ילי טרי, שום וסוכר, מערבבים ומבשלים 2 דקות נוספות.

4

מסדרים את הזיתים הממולאים מעל הרוטב, מוסיפים 3/4 כוס מים חמים ומנערים את המחבת לערבוב. מבשלים ללא כיסוי כחמש דקות (עדיין מעל להבה בינונית). מטים את המחבת, אוספים מהנוזל ויוצקים מעל הזיתים. חוזרים על הפעולה 3־4 פעמים. מכסים, מנמיכים להבה ומבשלים 20 דקות. אם חסרים נוזלים מוסיפים מעט מים חמים. מגישים חם.