מתכון

טחול ממולא

אפריל 2021
טחול ממולא בחלקים פנימיים של תומר טל | צילום: שני בריל
טחול ממולא בחלקים פנימיים של תומר טל | צילום: שני בריל

המנה הזאת היא חלק ממסורת פסח המשפחתית שלי. את הטחול ממלאים רק הגברים בבית עוד לפני החג וצולים בחג עצמו

שימו לב, הפלפלים לאריסה דורשים 24 שעות השריה ולסגירת הטחול צריך להצטייד במחט בשר ובחוט שפגט.

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

למלית

לאריסה

שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

מחממים 2 כפות שמן זית במחבת וצורבים שקדי עגל 2־3 דקות מכל צד להשחמה. מוציאים לקערה ושומרים בצד. מנקים את המחבת בנייר מטבח.

2

מחממים שוב את המחבת, מוסיפים 2 כפות שמן וצורבים קוביות לב עגל כ־2 דקות מכל צד. מוציאים מהמחבת לקערה עם שקדי העגל. מנקים את המחבת בנייר מטבח.

3

מחממים את המחבת, מוסיפים כף שמן וקוביות כבד בקר וצורבים כ־4 דקות מכל צד. מוציאים מהמחבת ומוסיפים לקערה עם שקדי העגל ולב העגל. מניחים בצד לצינון.

4

מחממים תנור ל־200 מעלות.

5

מכינים אריסה: מסננים פלפלים מתוקים וחריפים ממי ההשריה ומעבירים למכל מעבד המזון. מוסיפים את יתר חומרי האריסה וטוחנים למחית חלקה. טועמים ומוסיפים מלח לפי הצורך.

6

מוסיפים לתערובת הבשר שבקערה אריסה, בשר טחון ושומן בקר ומערבבים־לשים בידיים לאיחוד. מוסיפים את יתר חומרי המלית ומערבבים־לשים לתערובת אחידה.

7

ממלאים את הטחול במלית בידיים מכוסות בכפפות, ודוחסים אותה כלפי מטה עד שהטחול מלא. תופרים את החלק הפתוח בעזרת מחט לתפירת בשר וחוט שפגט. מניחים בתבנית מרופדת בנייר אפייה ומעבירים לתנור.

8

אופים 45 דקות, מוציאים מהתנור, מכסים את התבנית בנייר אלומיניום, מחזירים לתנור ואופים 45 דקות נוספות. מוציאים את הטחול הממולא מהתנור, מעבירים למקרר ללילה ופורסים. צורבים את הפרוסות כ־3 דקות מכל צד על גריל או במחבת פסים לוהטת ומשומנת קלות ומגישים.