מתכון

קוסקוס טריפוליטאי

1 דירוגים
קוסקוס טריפוליטאי. צילום: רונן מנגן | סגנון: עמית פרבר
קוסקוס טריפוליטאי. צילום: רונן מנגן | סגנון: עמית פרבר

קבלו מתכון פשוט וקל להכנה לקוסקוס האוורירי, הריחני והכי טעים שיש

אם אתם כבר ממילא מבלים את היום במטבח בהכנות לחג, בין טיגון לקיצוץ למה שלא תכינו את הקוסקוס האוורירי, הריחני והכי טעים שיש? לצורך ההכנה תזדקקו לנפת קוסקוס ולקוסקוסייר – סיר אידוי עם מסננת דקה, שמבין חוריה לא חומקת הסולת. שניהם אגב ישדרגו לאין ערוך גם קוסקוס אינסטנט. שימו לב: בכל תהליך ההכנה, ובייחוד בסוף, הערבוב דורש הרבה סבלנות, אבל הוא זה שאחראי למרקם האוורירי וחשוב להקפיד עליו.

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים
שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

מניחים בורגול בקופסה בעלת מכסה מתאים. ממלאים את הקופסה במים ומערבלים את הבורגול עם הידיים. מכסים כמעט עד הסוף ומהפתח שנשאר בין המכסה לקופסה שופכים את כל המים. חוזרים על הפעולה פעמיים נוספות. אחרי שנפטרים מהמים בפעם השלישית מכסים את הקופסה היטב ומניחים לשעתיים (מעט הנוזלים שנותרו ירככו את הבורגול).

2

משמנים את מסננת הקוסקוסייר וממלאים את סיר הקוסקוסייר במים עד כשני שליש גובהו - מקפידים שהמים יהיו רחוקים מהמסננת בכמה סנטימטרים ומביאים לרתיחה.

3

בינתיים מעבירים את הבורגול לקערה, מוסיפים סולת ומלח ומערבבים. מעבירים את התערובת לנפת הקוסקוס ומנפים מעל קערה (על ידי נענוע הנפה מצד לצד). מתקבלת תערובת לחה ונטולת גושים של בורגול וסולת.

4

מעבירים את התערובת למסננת המשומנת ומניחים מעל המים הרותחים. מכסים את הקוסקוסייר ומאדים שעה על להבה בינונית.

5

מוציאים את הקוסקוס מהמסננת לקערת ערבוב גדולה ומערבבים בעזרת כף גדולה על מנת לשבור את הקוסקוס לגרגרים (הוא מגיח מהמסננת כגוש). הערבוב לוקח כ-5 דקות.

6

מוסיפים שמן ומערבבים עוד 5 דקות בעזרת כף עד שהשמן נספג בגרגרים. מוסיפים בהדרגה ותוך כדי ערבוב ¼1 ליטר מים (בטמפ' של מי ברז) עד שכל המים נספגים והקוסקוס נפרד לגרגרים אווריריים. מניחים בצד ל-20 דקות.

7

מחזירים את הקוסקוס למסננת (שטופה ויבשה) ולסיר, לאידוי נוסף של 40 דקות.

8

מעבירים את הקוסקוס לקערת ערבוב ומערבבים 3-2 דקות בעזרת כף גדולה. מניחים לקוסקוס ל-10 דקות וחוזרים לערבב. חוזרים על פעולת הערבוב כל 10 דקות למשך כשעה עד שהקוסקוס נפרד לגמרי לפתיתים.

קוסקוס למשמרת: אם כבר טורחים על הכנת קוסקוס כדאי להכין כמות גדולה. הקוסקוס נשמר במקרר עד 3 ימים ובהקפאה — עד חודש (מפשירים במשך לילה במקרר). לפני ההגשה מערבבים את הקוסקוס עם מזלג ומחממים בקוסקוסייר כ-10 דקות. לקוסקוס קפוא צריך להוסיף כ-4-3 כפות מים לפני החימום.