מתכון

קטאייף במילוי מרציפן

דצמבר 2018
2 דירוגים
קטאייף ממולא במרציפן עם עלי זעתר של נוף עתאמנה אסמעיל. צילום: בן יוסטר
קטאייף ממולא במרציפן עם עלי זעתר של נוף עתאמנה אסמעיל. צילום: בן יוסטר

מתכון סורי עתיק לקטאייף מיוחד שצורתו כרביולו גדול הממולא במרציפן שקדים ומצופה בדבש וזעתר טרי

הופתעתי למצוא בספר סורי ישן גרסה שונה מאוד לקטאייף מהגרסאות שקיימות היום. על אף שהוא שייך למאה ה-13, סוג זה של קטאייף נראה בעיניי כמו פרשנות של הקטאייף הקלאסי הממולא באגוזים או בגבינה. הצורה של הקטאייף מזכירה רביולו גדול, מילוי המרציפן משתלב נהדר במעטפת הפריכה של הקטאייף ומעליו ניגר דבש (או סירופ) עם עלי זעתר שנותנים את כל העוקץ למנה.

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

לבלילה

למלית

להגשה

שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

מערבבים את החומרים היבשים בקערה. מוסיפים מים וטורפים היטב עד לקבלת תערובת אחידה וללא גושים. מכסים בניילון נצמד ומניחים במקום חמים כשעה לתפיחה. מערבבים את הבלילה – אם אינה נוזלית מוסיפים מעט מים (כ־4 כפות) ומערבבים.

2

מחממים מחבת בעלת ציפוי טפלון ומשמנים אותה בעזרת מעט שמן על נייר סופג. שופכים בכל פעם כמות קטנה מהבלילה שיוצרת פנקייק בקוטר 5־6 ס"מ. מקטינים את האש. כשמופיעות בועות על החלק העליון של הבצק והוא מתייבש מוציאים את הפנקייק בעזרת מרית (לא הופכים!), מניחים על מגבת מטבח ומכסים בעוד מגבת מטבח. חשוב מאוד לא להשאיר את הפנקייקים חשופים לאוויר כדי שלא יתייבשו.

3

יוצרים מהמרציפן כדורים בקוטר 2־3 ס"מ ומועכים אותם לדיסקיות. מניחים קטאייף אחד כשהצד של הבועות פונה למעלה, עליו מניחים את דיסקית המרציפן ומכסים בעוד קטאייף. צובטים את השוליים עד לקבלת צורה של רביולי גדול. מטגנים את כל הקטאייף בשמן עמוק משני הצדדים עד שהוא מזהיב, מוציאים ומניחים על נייר סופג.

4

לפני ההגשה מסדרים את הקטאייף בצלחת הגשה, מטפטפים מעל דבש או סירופ סוכר ומפזרים עלי זעתר.