מתכון

ריזוטו שומן טלה וירוקים

אוגוסט 2019
2 דירוגים
ריזוטו שומן טלה וירוקים. צילום: shutterstock
ריזוטו שומן טלה וירוקים. צילום: shutterstock

את התבשיל הזה שמים על האש ומשאירים לבישול ארוך, עד שהאורז מקבל מרקם רך ונגיס

חן קורן: “במשפחה שלי כבר כמה דורות מגישים בצהריים של ערב פסח (ורק אז) תבשיל אורז וכבש. המנהג התקבע כי סבתא שלי נהגה לקנות לפני פסח כבש שלם (שאותו אכלנו במשך חודשיים – מהראש עד הזנב). התבשיל הזה, ששמים על האש ושוכחים, מושלם לארוחת הצהריים שלפני ליל הסדר, כי הוא אפשר לסבתא להתפנות לבישולים היותר מורכבים. אני כל כך אוהבת אותו, עד שאני מגישה אותו גם בארוחות שישי חגיגיות. כדי להפוך אותו ליותר ייצוגי החלפתי את חתיכות הכבש בשומן טלה, הוספתי ירוקים, קיצרתי את משך הבישול ועדכנתי את טכניקת ההכנה, כך שהיא ממש מזכירה בישול ריזוטו. המרקם הנגיס של האורז נעים בהרבה מהאורז המפורק מהמתכון המקורי, אבל הטעמים מאוד דומים למנה של סבתא.”

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים
שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

מחממים שמן במחבת עמוקה ומוסיפים בצל ושומן טלה. מבשלים כ- 20 דקות על להבה נמוכה עד שהבצל משחים והשומן נמס. מדי פעם מערבבים. מוסיפים גזר, עגבנייה, פטרוזיליה, כוסברה, שמיר ופול ומערבבים היטב. מבשלים ללא כיסוי כ-10 דקות. מדי פעם מערבבים.

2

מוסיפים אורז, מערבבים, מוסיפים 1/2 כוס מים, ותבלינים ומביאים לרתיחה. מבשלים על להבה נמוכה עד שהמים נספגים באורז. מוסיפים 1/2 מצקת מים ובוחשים עד שהמים נספגים. ממשיכים כך עד שהאורז מגיע למרקם אל-דנטה. התהליך אמור להסתיים אחרי כ -20 דקות, כשהאורז עדיין לח. ייתכן שלא תצטרכו את 1/2 מצקת המים האחרונה. חשוב לטעום ולהרגיש את המרקם לפני שמוסיפים אותה.

3

מגישים חם.