עוגות בחושות לפיקניק

הן לא ישתלטו על הצידנית ויחכו בסבלנות לרגע שבו הקפה ירתח בפינג’אן. עוגות בחושות הן קינוח אידיאלי לארוחה בחוץ

עוגת הדרים עם קראמבל קשיו. צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו
עוגת הדרים עם קראמבל קשיו. צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו
21 במרץ 2019

לפני שאורזים צידנית

להקפיא או לא להקפיא? עוגות בחושות עמידות בהקפאה לפרק זמן ממושך, אבל לרוב אין צורך להקפיא — רובן נשארות רעננות למשך 5-4 ימים (ואפילו טעימות יותר למחרת האפייה). אם מכינים את העוגה יום או יומיים לפני הפיקניק, שומרים אותה מכוסה היטב במקום קריר ויבש.

יחידת חילוץ הכי נוח לקחת עוגה לפיקניק בתבנית שבה נאפתה, אבל אם בכל זאת רוצים לחלץ מהתבנית כדי לצקת עליה סירופ או להעביר אותה לכלי אחר, חשוב לצנן אותה לחלוטין לפני כן. במקרה כזה כדאי לרפד מראש את התבנית בנייר אפייה, שיקל על החילוץ.

שלא יחמיצו לי עוגות המכילות פירות טריים או אחוז גבוה של מוצרי חלב עלולות להחמיץ בחום וכדאי לשמור אותן במקום קריר ומוצל. יוצאות הדופן הן עוגות עם פירות בעלי תכולת סוכר גבוהה או עוגות שהוספגו בסירופ סוכר, שהן חסונות יותר מאחרות ויצטיינו בימים חמים במיוחד. רוצים עוגה עמידה עוד יותר? בחרו בעוגה על בסיס שמן ולא חמאה.

עוגת הדרים עם קראמבל קשיו

עוגת בננות טבעונית

עוגת שיש נוטלה

עוד טיפים על עוגות בחושות

עוגת חלבה. צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו
עוגת חלבה. צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו

עוגות אישיות אפשר לחסוך את החיפוש אחר סכין נקייה בשטח ולאפות את העוגות בתבניות מאפינס אישיות. כל העוגות בכתבה יתאימו לאפייה בתבניות מאפינס מרופדת בעטרות נייר, רק חשוב לזכור שזמן האפייה מתקצר ולבדוק מוכנות כבר אחרי 25 דקות. בחנויות מתמחות אפשר למצוא תבניות חד-פעמיות קשיחות יותר שלא יימעכו בנסיעה, ואפילו תבניות אישיות מרובעות, שאותן קל יותר לארוז בקופסאות פלסטיק.

הופכים את הזבל לזהב באמריקה קוראים לזה upcycling — טרנד שמשלב מודעות סביבתית עם חדוות יצירה. במקום לזרוק אריזות מזון משתמשים בהן ליצירת אריזות חדשות. אפשר למשל לשנע מיני-מאפינס או כדורי שוקולד בתבניות ביצים, לאפות עוגות בתוך קופסאות שימורים או להפוך קופסת קרטון שאכלסה גליל ניילון נצמד למארז לעוגיות. ברשת אפשר למצוא מאות רעיונות ומדריכים ליצירת אריזות מתוחכמות מחומרים ממוחזרים.

עוגה בחושה עם פטל ושוקולד לבן

עוגת חלבה בחושה