חיפוש מתקדם

פונץ’ וויסקי עם רום, קינמון וסירופ הדרים

מתכון לפונץ’ וויסקי עם רום, קינמון וסירופ הדרים

הפונץ’ נולד באירופה במאה ה-17, כאשר יורדי ים בריטים החלו להביא מהודו תבלינים ותה. המילה punch פירושה חמש בסנסקריט, על שם חמשת המרכיבים שהכיל הפונץ’ הקלאסי: אלכוהול, לימון, סוכר, תה ומים. עד מהרה הפך הפונץ’ נפוץ בבתי האצולה כמשקה אלגנטי לאירוח, שבו מהלו את האלכוהול בתה ותבלינים כדי שהאורחים יוכלו ליהנות משתייתו בלי להשתכר. לימים, כאשר החלו לפרק את הפונץ’ למשקאות אישיים, נולדו משפחות הקוקטיילים המבוססות על שילובים שונים של חלק מחמשת המרכיבים הללו.

מה שנחמד בהכנת פונץ’ הוא שאפשר לכוון ולדייק את התיבול — ממש כמו בתבשיל או במרק. כדאי להשתמש בגוש גדול של קרח שהקפאתם בקערה מבעוד מועד, כדי שיימס לאיטו ולא ידלל את המשקה מהר מדי.

חומרים

אופן ההכנה

  1. שמים את כל החומרים בקערה, טועמים ומתקנים טעמים. מכניסים למקרר לשעתיים.
  2. לפני ההגשה מוסיפים גוש קרח גדול ככל האפשר.

סירופ אולאו סאקרום

את הסירופ הזה מפיקים מהשמן שנמצא בקליפות ההדרים (oleo הוא שמן, saccharum — סוכר), וזה הרבה פחות מסובך ממה שעלול להשתמע מהשם. משרים קליפות הדרים (תפוזים, לימונים, אשכוליות) בהרבה סוכר ונותנים לסוכר להתמוסס באופן טבעי. חשוב להשתמש רק בקליפה הצבעונית (ולא בקליפה הלבנה, שהיא מרירה יותר) ולהוציא את הקליפות אחרי שהסירופ מוכן.

חומרים לצנצנת קטנה:
1 כוס סוכר
רצועות של קליפות מ-10 לימונים או מ-8 תפוזים (ללא הציפה הלבנה)

1.מערבבים סוכר עם קליפות הדרים בקערה. לשים מעט בעזרת הידיים כדי לעזור לסוכר להמס את השמנים שבקליפות. מכסים ונותנים לתערובת לשבת שעתיים-שלוש עד שרוב הסוכר נמס. מדי פעם לשים שוב בעזרת הידיים

2.אחרי שרוב הסוכר הופך לשמן מוציאים את הקליפות. אם הנוזל עדיין גרגרי ולא אחיד, אפשר לצקת 2 כפות מים רותחים ולערבב

3.את הסירופ השמנוני הזה שומרים עד שנה בצנצנת מעוקרת במקרר.