חיפוש מתקדם

פנקייקס כוסמין, בננה ושקדים

מתכון לפנקייקס כוסמין, בננה ושקדים
מילים: אורלי פלאי-ברונשטיין | צילום: עודד מרום | סגנון: עמית פרבר

השקד הוא האגוז הכי בריא שיש לנו, ובכל זאת אנחנו אוהבים אותו קודם כל בזכות טעמו העדין ויכולתו המופלאה לעשות כל מה שרוצים ממנו – גם בבישול וגם באפייה. ליה שומרון פינדר מכינה מטעמים בריאים עם האגוז שעושה הכל. החשש לאכול שקדים בגלל הנזקים האפשריים לגזרה נפוץ למדי (בעיקר בקרב נשים). כשאני שומעת את זה, אני מייד פותחת בקמפיין שכנוע נלהב: לשקדים יש כל כך הרבה יתרונות – ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן איכותיות עד שהערך הקלורי הגבוה מתגמד מולם. יש מחקרים המוכיחים שצריכה יומיומית מתונה של שקדים (נגיד חופן) עשויה אפילו לסייע לירידה במשקל. ואם משקל עודף אינו מעסיק אתכם, גם שני חופנים זה בסדר.

הערכים הבריאותיים של השקדים הם אכן בונוס גדול מאוד, אולם הקסם הגדול שלהם נעוץ בטעמם. אני מוסיפה אותם להמון מאכלים כי הם כמו קלף מנצח. אפשר לטחון אותם ולהשתמש בהם במקום קמח בהכנת קראמבל, קרקרים או פנקייקס; לסחוט אותם לחלב עדין וכמעט שקוף שמחליף את החלב הרגיל בשלל משימות; או להשתמש בהם על תקן פירורי לחם בהכנת קציצות, לביבות, קראסט לדגים ועוד. כילדה אני זוכרת את עצמי קולפת שקדים עם אמא, אבל היום אני מעדיפה לאכול אותם עם הקליפה – היא בריאה ויש לה טעם אדמתי, מחוספס ונפלא. אני מוסיפה שקדים שלמים ולא קלופים לסלטים וגם משלבת אותם בשייק הפירות של הבוקר. בקיצור: יש אינספור דרכים ליהנות מהשקדים – הפעם נראה מה הם יודעים לעשות במתכונים בריאים.

מאכל הבוקר המפנק מקבלת כאן שיק בריא בזכות קמח הכוסמין והשקדים. אם מכינים עבור ילדים, אני ממליצה לקלוף את השקדים, כדי שהקליפה החומה לא תעכיר את המראה הבהיר וכדי שלא יישארו חתיכות.

חומרים

לטיגון:
להגשה:
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *