חיפוש מתקדם

אמרו לי להביא: יין – יקב תבור

משהו מפתיע לפתיחת הערב

בשנים האחרונות יש פריחה מבורכת של זנים פחות מוכרים כמו למשל הרוסאן – זן לבן שמקורו בעמק הרון בצרפת ולמרבה השמחה מתחילים לראות אותו בארץ יותר ויותר. גם מי שלא שמע לפניכן על על הזן יתאהב ברוסאן מסדרת אדמה של תבור ובארומות הפירותיות המתפרצות ממנו: פרי לבן ואפרסקי, כמעט טרופי, עומד במרכזו על אף שמדובר ביין יבש לכל דבר. זהו לבן קצת שמנמן, שעוטף את החך ולא חותך בו. בשתי מילים: אביב בבקבוק.

יין שיגרום גם לאלה שלא שותים יין להתאהב אין יותר קלאסי מקברנה סוביניון, וקברנה סוביניון מסדרת אדמה יגרום גם למי שזאת כוס היין הראשונה בחייו לחוש חיבור. זהו קברנה מרוכז, בשל ועשיר, עם שנת יישון בחביות שמורגשת היטב, כך שהיין עוטף את החך וממלא אותו. הוא לא מנסה להמציא את הגלגל, אלא הולך בנתיב בטוח של טעם הקהל המקומי ועושה את העבודה מצוין. הגישו אותו עם תבשילי קדרה עשירים ותראו כמה מהר יתרוקן הבקבוק.

נועז, אבל לא יותר מדי כל מי שמביא יין במתנה מתלבט בסוגיה הזאת: מצד אחד רוצים להפתיע עם משהו מקורי ומצד שני לא רוצים לקחת סיכון ולראות איך הבקבוק נותר שלם למחצה בזמן שכל השאר התרוקנו. שיראז מסדרת אדמה נהנה מהטוב בשני העולמות: סוטה מהקרקע הבטוחה של הקברנה-מרלו, אבל ניחן בתכונות שיהפכו אותו לחביב הערב: פרי אדום ורענן והמון תבלינים.

יין לפיקניק של חול המועד רוזה לפיקניק הוא כמו כפפה ליד. אפילו לא צריך לארוז כוסות יין במיוחד – כוסות פלסטיק יעשו עבודה מצוינת, ואין כאן ניסיון להפחית מאיכותו של היין המוצלח הזה. הרוזה של תבור מופק מענבי ברברה, הגדלים בכרם האקולוגי ברמת סירין. יש בו פירות אדומים שמתפרצים מהכוס ורעננות שתקפיץ כל פיקניק לגבהים שלא הכרתם! כל זה כמובן בתנאי שתזכרו לצנן אותו היטב.

מתוך גיליון 302, אפריל 2016: גיליון פסח 2016 להזמנת הגיליון
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *