חיפוש מתקדם

ג’ייקובסן – שומרת על המורשת

בשנת 2005 הקימה "קרלסברג", ענקית הבירה מדנמרק, מבשלת בוטיק קטנה. החזון של המבשלה היה ייצור בירות איכותיות ממרכיבים אורגניים, שמתאימות במיוחד למנות אוכל

בשנת 2005 הקימה “קרלסברג”, ענקית הבירה מדנמרק, מבשלת בוטיק קטנה, במטרה להתמקד בייצור בירה שמתאימה במיוחד לאוכל. למבשלה החדשה העניקו את שמו של ג’ייקוב כריסטיאן ג’ייקובסן, מייסד קרלסברג, והבירות החדשות הנושאות את שמו מייצגות את הערכים שהנחו אותו: התפתחות ושכלול מתמיד של תהליך הייצור והטעם. החזון של המבשלה היה ייצור בירות איכותיות ממרכיבים אורגניים, שמתאימות במיוחד למנות אוכל שונות. בתור בירת בוטיק היקפי הייצור של ג’ייקובסן מצומצמים, מה שמאפשר לברואר-מאסטר מורטן איבסן להיות מעורב בכל שלב בהפקת הבירה, החל בבחירת חומרי הגלם ועד טכניקות ההתססה הנאמנות למסורת הפקת הבירה הצפון אירופאית.

273X260Extra pilsner – בירת לאגר זהובה העשויה בין היתר מלתת אורגני מדנמרק וכשות אורגנית מגרמניה. היא מתאפיינת במרירות מרומזת וארומות של שעורה, משמש וכשות. בזכות עושר טעמיה האקסטרה פילזנר מושלמת לליווי מגוון רחב של מנות: גבינות, דגים מעושנים, עוף צלוי, אוכל אסיאתי ואפילו קינוחי שוקולד. היא הנציגה הזוהרת ביותר של מסורת הבירות הצפון אירופאיות וכל הרכיבים שלה חוגגים את ארצות הצפון: הכשוּת מגיעה מדנמרק והלתת האורגני – מגרמניה

5.5% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות

273X260_2Saaz blond – בירה בהירה בסגנון ale, המיוצרת בהשראת הבירות הבלגיות. כשות ה-saaz, העומדת בבסיס הבירה, מעניקה לה ניחוחות אורנים, שמצטרפים לארומה העדינה של ציפורן, משמש ובננה. לבירה גוף מלא ומרקם עשיר וכן טעמים מתוקים, כמעט ללא טעמי מרירות האופייניים לכשות. בג’ייקובסן ממליצים לשתות אותה עם מנות ראשונות, דגים, פירות ים או חזה עוף בעשבי תיבול.

7.1% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירות ג’ייקובסן:

טרטר שייטל ריזוטו שורשים סלט נתח קצבים

 

Like father like son480X329

בירת ג’ייקובסן נולדה אמנם לפני קצת פחות מעשור, אבל שורשיה נטועים עמוק בהיסטוריה של משפחת ג’ייקובסון – עוד במאה ה-19. ג’ייקוב כריסטיאן ג’ייקובסן נולד לאב מבשל בירה, שהיה דמות מובילה בתעשיית הבירות הדנית. ג’ייקוב הצעיר בילה את רוב ימיו במבשלה של אביו שבמרכז קופנהגן והיה מסור לחלוטין למלאכת בישול הבירה. בשנת 1847 הוא הקים את מבשלת “קרלסברג” בקופנהגן (על שם קארל בנו), כשחזונו היה ייצור בירת הלאגר המושלמת. ב-1875 ייסד ג’ייקובסן את מעבדת קרלסברג, שמטרתה היתה לחקור ולשפר את תהליך ייצור הבירה. כמה מן העקרונות החשובים, שעיצבו את אופייה של הבירה המודרנית, פותחו במעבדה זו ושם אף הצליחו לגלות זן שמרים מיוחד, המאפשר לשמור על אחידות הטעם בכל מחזור ייצור – גילוי שג’יי סי חלק עם מבשלות בכל העולם. השנים חלפו ובירת קרלסברג הפכה לאחת האהובות ביותר, כשהמבשלה ומכון המחקר ממשיכים להיות חלוצים בתחום חקר הבירה. ב-2005 הוקמה בבניין המבשלה ההיסטורי מבשלת ג’ייקובסן, המפיקה בירות פרימיום ברוח האב המייסד.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *