חיפוש מתקדם

אורי שפט ממאפית “לחמים” מועמד לפרס ג’יימס בירד היוקרתי בארה”ב

אורי שפט ממאפית לחמים מועמד לפרס ג'יימס בירד בקטגוריות ספרי הבישול עם ספר האפייה Breaking Breads.

לאחר שבשנת 2016 נכנס ספר האפייה של אורי שפט, Breaking Breads, לרשימת ספרי הבישול הטובים ביותר של ה”ניו יורק טיימס”, השבוע הוא כובש פסגה נוספת כשהוא מועמד מוביל בקטגוריית ספרי הבישול והאפייה בתחרות פרסי קרן ג’יימס בירד, אחד מהפרסים הקולינריים החשובים בעולם. שפט, אופה מחונן, החל את הקריירה שלו במאפייה של רשת “ארקפה” והשתלם במאפיית קייזר בצרפת. אחר כך הקים את מאפיית “לחמים” ובהמשך הקים את מאפיית “Breads” בניו יורק. שפט יצר בניו יורק מהפכה שהביאה אל העיר לחמים ומאפים ברמה שלא היתה מוכרת בה לפני כן.

רוצים להכין את אחד המתכונים הפופולארים של מאפיית “לחמים”? לחצו כאן

sheft_650_5001
צילום: דור מלכה

הספר, יצא לאור בשנה שעברה בהוצאת ארטיזן היוקרתית ובו כמעט 100 מתכונים מפורטים ומדויקים המתפרשים על פני 300 עמודים, לצד צילומים יפהפיים ומעוררי תיאבון של הצלם האוסטרלי קון פאולוס. את המתכונים איגד שפט במשך שנתיים, ודרכם הוא מספק מבט מעמיק אל עולם האפייה הישראלי וההשפעות הרבות שלו, עם פרקים המוקדשים לחלות, לבבקה שוקולד המפורסמת (שהוכתרה כעוגת השוקולד הטובה ביותר בניו-יורק) ואפילו פרק שלם המוקדש למאפים אתניים, כמו ג’חנון, קובנה ועוד. הספר זכה לסיקור אוהד באתרי האוכל האמריקאים הנחשבים ולצד הצלחתם של סניפי “לחמים” בניו-יורק, נראה ששפט גורם לאמריקאים להתאהב בעולם האפייה הישראלי.

לספרי בישול ואפייה נוספים שאהבנו לחצו כאן

A post shared by Artisan Books (@artisan_books) on

קרן ג’יימס בירד הוקמה לזכרו של ג’יימס בירד, שף וסופר אוכל אמריקני. הקרן מקיימת אירועים ומעניקה פרסים ומלגות לכשרונות מבטיחים בשדה האוכל וכדי לתמוך במסורת הקולינרית האמריקאית – אותה בירד עזר ליצור. פרסי קרן ג’יימס בריד מוענקים מדי שנה באחד האירועים הגדולים של התעשייה.

עשינו לכם חשק לאפות? הקליקו לגליון האפייה שלנו לעוד מתכונים

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *