חיפוש מתקדם

הוגרדן – אקזוטיקה בלגית

בירת הוגרדן (Hoegaarden) היא שיאה של מסורת ארוכת שנים של ייצור בירת החיטה הבלגית, שנולדה בשנת 1445 במנזר של הוגרדן – כפר פלמי קטן בצפון בלגיה.

בירת הוגרדן (Hogarden) היא שיאה של מסורת ארוכת שנים של ייצור בירת החיטה הבלגית. היא נרקחה לראשונה בשנת 1445 במנזר של הוגרדן – כפר פלמי קטן בצפון בלגיה. הנזירים המקומיים ניצלו את שפע החיטה בשדות ורקחו בירה בהירה, מתובלת בזרעי כוסברה וקליפה מגוררת של תפוזי קירסאו – חומרי גלם אקזוטיים שהגיעו לכפר בזכות מיקומו, על נתיב הסחר של הולנד עם מושבותיה באסיה. עם השנים המתכון הנזירי שוכלל והיום הוגרדן מיוצרת משעורה וחיטה מלאה, עוברת תסיסה כפולה ללא סינון – מה שמעניק לה מראה מעורפל ומרקם עשיר – ויש לה אותו טעם וניחוח הדרי ומתובל.

4.9% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

650x500הוגרדן רוזה – בירת חיטה חדשה מבית מבשלות הוגרדן. הבירה הושקה בישראל לראשונה בנובמבר 2016. היא מאופיינת בגוון ורדרד המתקבל מתיבול ייחודי של פטל, גרידת תפוזי קירסאו ותבלינים נוספים.
הוגרדן רוזה מושלמת לליווי מנות ראשונות וטאפאסים כגון אנטיפסטי, סושי ושאר מנות דגים ומאכלי ים. שידוך נוסף מוצלח במיוחד הוא לגבינות דוגמת ברי או קממבר ולקינוחי גבינה או פירות.

3% אלכוהול | בקבוק 250 מ”ל – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות

 

 

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירה הוגרדן:

 מולים באוזו  ברוסקטה סרדינים

החלבן הגואל

שמעה של הבירה הבהירה והמיוחדת שנולדה בהוגרדן במאה ה-15 יצא למרחוק. במאות ה-17 וה-18 רופאים כבר רשמו אותה כתרופה לסובלים ממחסור בוויטמינים. הכפר הקטן, שהיה מוקף שדות של חיטה זהובה, הפך אט-אט למעצמת בירה עתירת קצף. עד 1709 כבר שכנו בשטחו 9 מבשלות בירת חיטה וב-1726 מספרן האמיר ל-36.
שתי מלחמות עולם, משברים כלכליים ושאר תהפוכות הובילו לכך שעד שנת 1957 כל המבשלות בכפר נסגרו. החלבן המקומי פייר סליס, שלא רצה לראות את המסורת שוקעת, הקים מבשלה קטנה של בירת החיטה האופיינית לאזור. הוא הצליח להחזיר את ימי הקצף והזוהר ליושנם ובזכותו כולנו יכולים גם היום ליהנות מהמרקם העשיר והניחוח ההדרי של הוגרדן.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *