חיפוש מתקדם

המאפייה השכונתית החדשה של “לחמא”

מאפיית "לחמא" משווקת לראשונה ללקוחות פרטיים ומשיקה מאפייה שכונתית חדשה בתל אביב בשם "לחם חם"
מאפיית לחמא
צילום: אייל יסקי וויס

מאפיית לחמא היא המאפייה הארטיזנלית הגדולה בישראל. בשנה שעברה “לחמא” חגגה עשור לקיומה, בעצם שני עשורים, אם סופרים גם את “בורקס הבית” – המפעל שממנו הכל התחיל. לפני 11 שנים הצטרף האופה אלי אברהם אל שני האחים השותפים שלמה ואהרון טל, וביחד הם חוללו את מהפכת לחמי הבוטיק בישראל. מדובר במאפים ולחמים שמיוצרים על בסיס מחמצות ובטכניקות ארטיזנליות, נאפים 80% מהדרך ומגיעים אל הלקוח כשהם קפואים. כל מה שנותר הוא לשלוח את הלחמים לאפיית רענון. נכון להיום “לחמא” מייצרת בשיטה זו לחמים ומאפים ל-600 בתי עסק, כולל חנויות אוכל, קונדיטוריות, מסעדות ובתי קפה. אם אתם אוכלים במסעדה לחם מחמצת איכותי, יש סיכוי גדול שהלחם הגיע בעצם מחולון, גם אם המסעדה נמצאת בירושלים.
עכשיו פונה “לחמא” לציבור ומשיקה רשת של חנויות קטנות לממכר לחמים תחת השם “לחם חם”. הרשת תציע שורה של לחמים ארטיזנליים מוכנים לאכילה ובכך תיכנס לשוק הלחמים האיכותיים לצד מאפיות איכותיות אך קטנות ממנה כמו “לחמים”, “לחמנינה” ו”בר לחם”.
הסניף הראשון של “לחם חם” נפתח בשכונת הדר יוסף בתל אביב. את הלחמים בסניף הלקוחות מקבלים במצב חם מאוד. הלחם מגיע קפוא לסניף כאשר הוא קפוא והוא מחומם מספר פעמים ביום. כדי לפרוס את הלחם החם הותקנה במאפייה מכונת פריסה מיוחדת ללחם חם.

ב”לחם חם” מאמינים שכל אחד זכאי ללחם איכותי וטרי במחיר עממי בשילוב של שיטות אפייה מסורתיות וטכנולוגיה מתקדמת. ב”לחם חם” תוכלו ליהנות לצד לחמים ומאפים טריים, גם מלחמי מחמצת שאור שנאפו רק כ80% מהדרך ונמכרים קפואים, כאשר גמר האפייה נעשית בבית הלקוח בתנור המחומם על 180 מעלות ובמשך 18 דקות, כך שאפשר ליהנות מלחם טרי ואיכותי בבית בכל זמן שנוח לנו.

הסניף השני של “לחם חם” יפתח לקראת סוף מאי במתחם בזל בת״א.

לחם חם [ הדר יוסף 20, ת”א. שעות פעילות: א’-ה’ 8:00-20:00, ימי שישי 8:00-עד שעה לפני כניסת השבת. 03-651-5040 ]
עמוד הפייסבוק של “לחם חם”

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *