חיפוש מתקדם

המשולש היפני מגיע לאבן גבירול

הוא אמנם מקורב גנטית לסושי, אבל בתוכו מסתתר סוד טעים במיוחד שהופך אותו לארוחה משביעה. הכירו את האוניגירי, כוכב המטבח היפני שעשה עלייה לישראל ומאיים לרשת את מקומו של הסושי כחביב המטבח. ויש גם בשורה משמחת שחוסכת את הצורך במקלות אכילה

אם טיילתם ביפן פיזית או שנכנסתם לאחרונה לפייסבוק שתפקד בחג האחרון על תקן שגריר נלהב של המדינה האסייתית, סביר להניח שנתקלתם באוניגירי – משולש אורז שנולד ביפן, הפך לכוכב קולינרי והתפשט לשאר העולם. אם טרם יצא לכם להכיר, מדובר בסושי שיצא, תרתי משמע, מכליו. בתוך משולש גדול שעשוי אורז מסתתרת מלית דג – לרוב טונה או סלמון, ירקות או שזיף מוחמץ. הכבודה נעטפת מכל צדדיה באצה פריכה ומעליה צלופן הדוק השומר על טריות המבנה הסימטרי. ביפן מדובר בנשנוש לכל דבר, כזה שאפשר לתפוס על הדרך, לקלף את האריזה, לטפטף פנימה קצת סויה ולאכול בידיים, בדיוק כמו כריך וללא מקלות אכילה. אחרי שהגיע לכל בירה קולינרית, עבר כמה גרסאות (כולל פיוז’ן ניו יורקי על טהרת תירס וצ’יפוטלה) וגם נמכר כאן בארץ בפופ אפים קולינריים בראשות היפנולוג בועז צאירי, נוחת האוניגירי על מדפי ג’ירף אבן גבירול במטרה להפוך לאח המועדף במשפחת הסושי.

נמצאה הנוסחה להכנת הסושי המושלם
עוגת סושי, לא מה שחשבתם

הרבה יותר מסושי. אוניגירי בג'ירף | צילום: דניאל לילה
הרבה יותר מסושי. אוניגירי בג’ירף | צילום: דניאל לילה

בגרסה הישראלית יגיע משולש האורז (16 שקלים ליחידה או 45 שקלים לשלישייה) בשלוש גרסאות מאוזרחות: אבוקדו ויוזו, ספייסי טונה או סלמון, ויוגש עם סויה, ווסאבי וג’ינג’ר כבוש. בשונה מסושי, שמרגע הקרייבינג ועד לסיום הכנתו עוברות לא מעט דקות, האוניגירי מוכן מראש וממתין על המדף כמזור לכל רעב שמסתנן לבטן, קטן או גדול. היות שמדובר בכמות אורז מכובדת, משולש אחד ירגיע רעב קל, שניים יתפקדו על תקן ארוחה, ושלושה יגרמו לאפקט פתיחת הכפתור במכנסיים.

הפתיחה מעולם לא הייתה אמנותית יותר. סרטון הדרכה לפתיחת אוניגירי:

מעבר לנוחות האכילה, קסמו של האוניגירי טמון בהכנה המוקדמת שמאפשרת למרכיבי המילוי לתבל את האורז ולהיספג בו. כדי לשמור על פריכות וטריות האצה שמצפה את האוניגירי, נעטף המשולש באריזת צלופן רבת שכבות שמפרידה את האצה מהאורז ומצריכה קואורדינציה מרשימה כדי לצלוח את פתיחתה בהתאם לסימונים ולקווים. לראייה, לא סתם הפכה בשנים האחרונות סוגיית פתיחת האוניגירי לקאלט של ממש, עם סרטוני הדרכה בשפות שונות, בימוי מושקע וגם פסקול יצירתי. אם תצליחו להגיע לאוניגירי עצמו בניסיון הראשון בלי לקרוע את האצה, דעו שאתם מוכנים לשלב הבא: ניקוב טרופית באבחת קש יחידה.

מה קרה כשאורז בן גוריון פגש דאשי?
המדריך לקרניבור המתקדם

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *