חיפוש מתקדם

הנתחים הסודיים של הבקר

מתברר שחוץ מסינטה, פילה ואנטריקוט יש בפרה עוד כמה נתחים סודיים ששוה לכם להכיר, אותם ניתן להשיג היום בקלות בכל קצביה, במחירים טובים ובאיכות משובחת. בחרנו כמה תתי נתחים "חדשים" של בשר בקר ישראלי טרי לדוגמא, שכדאי לכם להכניס למטבח.

הבקר שאנו אוכלים מחולק לנתחים. כל אחד מכיר לפחות את המפורסמים שבהם – פילה, סינטה או אנטרקוט. המקור של שלושת הנתחים האלה הוא בשרירים רכים יחסית ומשום כך הם נוחים יותר להכנה.
החלוקה הישראלית של הפרה ל-27 נתחים נוצרה עוד בשנות השלושים על-ידי קצבים שהגיעו ממזרח אירופה, בדיוק מסיבה זו יש עד היום נתחים עם שמות אידישאים כמו קעצ’קה, וייסבראטן, או ריפען. בעת החלוקה לקחו בחשבון את חוקי הכשרות וחילקו את הפרה ראשית לשני חלקים עיקריים: קדמי ואחורי. לחלק הקדמי של הפרה אין בעיות כשרות, לחלק האחורי, לעומת זאת נדרשת פעולה בשם “ניקור” להכשרתם. בדיוק מסיבה זו החלקים הקדמיים הם הפופולארים יותר בארץ, ואילו הנתחים האחוריים נזנחו מעט עם השנים.

אולי יעניין אתכם גם:
איך תקנו בשר בקר איכותי?
מתכוני “על האש” של עומר מילר
למתכונים נוספים עם בשר בקר ישראלי

הקצבים שיצרו את החלוקה הישראלית הבינו מעט מאוד בבשר על האש והתרכזו בעיקר בבשר מבושל או טחון. לשם השוואה, החלוקה האמריקנית כוללת 42 נתחים בלבד והיא נחשבת לשימושית ויעילה הרבה יותר מבחינת ניצול הנתחים.
לשמחתנו, עם השנים איכות הבשר הישראלי והמקצוענות של מגדלי הבקר בארץ השתפרו פלאים והיום ניתן להשיג בקצביות מובחרות גם נתחי משנה של בשר בקר ישראלי באיכות משובחת. בחרנו כמה תתי נתחים “חדשים” שכדאי לכם לאמץ:

חכו, יש עוד:
משתתפים בסקר השניצל הגדול וזוכים בפרסים
10 סלטים אסייתים לעונה החמה
טיפים של אומני הבשר ל”על האש”

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *