חיפוש מתקדם

לאן ינווטו ז’יל ועידו את היקב הגדול במדינה?

עידו לוינסון היינן של רקנאטי ואיש טמפו בשיתוף המנכ"ל החדש ז'יל אסולין הם המנהיגים החדשים של יקב ברקן
ברקן לאתר
צילום: אלירן אביטל

חג הפסח המתקרב הוא הזדמנות ליקבים בישראל להציג את יינותיהם החדשים. ענף היין בישראל אומנם מתפתח וקמים עוד ועוד יקבי בוטיק, אבל מן הצד השני – מפת היקבים הגדולים משתנה. יקב כרמל הוא כבר מזמן לא היקב הגדול, וזאת אחרי שנים של ניהול שערורייתי. את מרכז הבמה תופס יקב ברקן שהוא לא רק היקב הגדול ביותר בישראל, אלא גם הבעלים הגדול ביותר של כרמים בישראל.

אסמבלאז’
היקב המקורי הוקם בשנת 1889 בפתח תקווה, ונקרא יקב פרידמן, אחר כך קנתה אותו תנובה, שמכרה לחברת “סטוק”, שמו שונה בהמשך ל”המרתף”, וב-1990 במצב של פשיטת רגל הוא נמכר לגיסים יאיר לרנר ושמואל בוקסר, חקלאים ואנשי עסקים. השניים, שהם גם בעלים של משתלות, לא חדלו לטעת כרמים. הם גם קנו את יקב “סגל” ונעשו בעלים של מותגי יבוא כמו וויסקי “ג’יימסון” ו”סן פלגרינו”. בהמשך קנתה חברת “טמפו” חלק מהיקב ולרנר פרש, עד ש”טמפו” נעשתה הבעלים, ומנכ”ל חדש, ז’יל אסולין מונה להחליף את בוקסר שמכר ל”טמפו” את שאר מניותיו. הבעלים של “טמפו” הם בני משפחת בורנשטיין וחברת “הייניקן” העולמית והם הבעלים של היקב הגדול בישראל. בלי בוקסר ובלי ביתו היינית, אירית שנק בוקסר, שפרשה אחרי שהתברר שהבעלים החדשים מינו את עידו לוינסון, יינן רקנאטי ליינן ראשי. אתמול הציג היקב במסעדת “קלאש” של חיים טיבי ואיציק המל את היינות החדשים של בציר 2013 מסדרת “אסמבלאז”.
לפי היקב, סדרת Assemblage היא “נדבך מרכזי” בבחינת הפוטנציאל והאופי הייחודי של הטרואר של אזורי הגידול השונים בישראל. “זוהי סדרת איכות של בלנדים מקומיים כאשר כל יין ייחודי בטעמו ומורכב מהזנים המאפיינים את אותו אזור. סדרה זו מציגה מבט אחר על נושא האזוריות והטרואר כך שהסדרה מייצגת את אזורי הגידול העיקריים של ‘יקבי ברקן”.
טעמנו אפוא “ריחן” מאזור הגידול הגליל העליון, “צפית” משפלת יהודה ו”איתן” מהרי ירושלים. מחיר כל בקבוק הינו 79 ₪.

עוד יינות על שולחן החג שלכם: יקב הרי גליל, קרוב לטבע 

ריחן
מקורו של יין זה במספר חלקות בגליל העליון: קברנה סוביניון משתי חלקות בקרבת עלמה, שגובהן 620 ו-640 מ’, מרלו מחלקה צמודה למושב כרם בן זמרה, שגובהה 780 מ’, סירה ופטי ורדו, משתי חלקות הצמודות גם הן למושב עלמה, בגובה 650 מ’. בהמשך מפרטת הודעת היקב עוד מאפיינים ומסכמת: “מתוך שלל מאפיינים אלו נוצרו יינות שכמו נולדו להשתלב ולהתמזג אלו עם אלו, כאשר כל יין תורם מתכונותיו לממסך ליצירת יין שלם”. ולמרות דברי השירה – זהו יין לא מאוזן וכל כך חומצי עד שחשדתי שמזגו לי יין מקולקל. בירור בשולחנות אחרים הראה, לצערי, שהבעיה היא לא רק אצלי. גם לא מצאתי קשר בין תאוריי היין, מלבד הצבע, ובין מה שטעמתי.

ריחן סדרת אסמבלאז מחיר 79 שח צילום יחצ_resize

איתן
יין זה נקרא על שם “הר איתן”, המהווה נקודת ציון בולטת בהרי ירושלים. היין מורכב מקברנה סוביניון (כ- 50%) וחלקים שווים של מרלו וסירה. החלקות השונות נבצרו בנפרד, כל חלקה במועדה, ויושנו בנפרד בחביות אלון במשך 12 חודשים. בשלב זה בוצעה עבודת הממסך והיין בוקבק, ללא זיכוך ולאחר סינון קל בלבד.

זהו יין בעל גוף בינוני בטעם פירות שחורים ואדומים, ובחמיצות מאוזנת. זה היה היין הטוב בטעימה והוא מומלץ לשולחן הסדר.

איתן סדרת אסמבלאז מחיר 79 שח צילום יחצ_resize

צפית
תל אל סאפי, ליד כפר מנחם בשפלה, הוא אזור ותיק של נטיעות גפנים, עוד מהתקופה שבה כמעט לא נטעו בגליל או בהרי ירושלים. יפה נהגו אנשי ברקן כשנטעו כאן כרמים חדשים ולמדו כיצד להכין מהם יין. “צפית, הוא עדיין מעיין ‘קלף משוגע’. אזור חם עם חוות כרמים ניסויית, בו היינו לרוב עסוקים יותר בלמידה מאשר ביצירה. אך עם כל שנה שעברה ועם כל גילוי נוסף החיבור לאזור התהדק. שכן, נראה שדווקא באזור זה אפשר להבין את הדיבורים על טרואר או המכלול הזה של אזור, זן, כורם, יינן וכו’. “בעבודתנו באזור זה התחלנו לראות כי אפשר ליצר יינות איכותיים גם באזורים מאתגרים, במידה והזנים הגדלים באזור מותאמים לתנאים שבו גם אם המשמעות היא טיפוח של זנים שונים ולא מוכרים”. כך בהודעת היקב.

מדובר באמת ביין מעניין שיש בו יותר ארומות ים תיכוניות. עם קצת דמיון אפשר אפילו למצוא בו רמזים לעשבי תיבול ים תיכוניים, גוף מלא והרבה פרי אדום, אשר מובילים לסיומת ארוכה ופירותית. לא מצאתי “רמזים לעץ אלון איכותי, שוקולד ושלל תבלינים מתוקים כגון וניל, קינמון ואף אגוז מוסקט”. אבל זה אני לא אתם. הזנים: קברנה סוביניון, מרלו וסירה.

צפית סדרת אסמבלאז מחיר 79 שח צילום יחצ_resize
המנכ”ל
רק אחרי הטעימה התברר שמי שהתיישב על ידי הוא ז’יל אסולין, המנכ”ל החדש. פתחנו בשיחה ובסיומה אפילו החלפנו טלפונים. ג’יל נולד בצרפת למשפחה שהיגרה ממרוקו. בגיל צעיר הוא עלה לארץ ושימש במגוון תפקידים ובהם מנכ”ל חברת לוריאל במגדל העמק, שבה הוא חי עד היום מפאת העסק של אשתו.
האיש מלוטש מאוד כפי שאפשר לצפות ממי שמגיע ממשפחה מרוקאית מיוחסת שחיה בפריז. אסולין, ביחד עם עידו לוינסון, היינן הראשי של ברקן הוא מי שאמור להוביל את היקב אל העתיד: “זה שאנחנו היקב הגדול בישראל – זה גם אחריות ואנו נפעל לקידום היין הישראלי בישראל ובחו”ל”. נראה כי אסולין נשבה מאוד בהיבט החקלאי של עבודת היקב: מיקום הכרמים, שילובי זנים והמשך המחקר והידע על אזרי הגידול השונים. למעט רמת הגולן, יקב ברקן הוא היקב בעל הפריסה הגדולה ביותר של כרמים בארץ- מהגליל ועד מכתש רמון. אין ספק, הוא חסיד מובהק של אסכולת הטרואר הצרפתית אבל על בסיס זנים מקומיים. בעיני רוחו הוא רואה את המשך לימוד הטרואר הישראל וזאת באמצעות זני ענבים חדשים או נשכחים, כאלה שגדלו פעם בארץ ישראל. כן, ברור לו שמשימתו העיקרית היא שיווק, באשר מדובר ביקב ברקן סגל שטווח יינותיו הוא בין 19 לכ-200 שקלים. אין ספק, יקב ברקן הולך להיות היקב המעניין ביותר של השנים הבאות.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *