חיפוש מתקדם

השף אוראל קמחי יארח את מלכת הבלינצ’ס

הספר "סבתא בישלה גורמה" של קבוצת שורשים הוליד חברויות יוצאות דופן. ערב קולינארי מרגש יתקיים ביום שני ה-12.9 במסעדת פופינה בין השף אוראל קמחי לשושנה פרידריך, ניצולת שואה ומלכת הבלינצ'ס הישראלי

אוראל קמחי

השף אוראל קמחי פגש את שושנה פרידריך, מי שידועה כמלכת הבלינצ’ס ההונגרי מרח’ ירמיהו לשעבר בתל אביב, כשנרתם להשתתף בספר מתכונים קולינארי יוצא דופן של קבוצת שורשים “סבתא בישלה גורמה“. מדובר בפרוייקט נפלא שיזמה לפני כשנתיים תמי שכנאי, מייסדת עמותת “קבוצת שורשים”. 24 קשישים בשלנים (רובם ניצולי שואה) שודכו לשפים המובילים בישראל ובישלו יחד איתם במטבחי המסעדות. המפגשים נפרשו על פני שלושה חודשים ולאחר כל מפגש המנות המקוריות וגרסאות השף נמכרו על ידי הקשישים בדוכן ששוק האיכרים בנמל נידב לטובת העניין.
הפרוייקט תועד בהתנדבות בידי כמה צלמים ונכרך לספר, המאגד את המתכונים של הקשישים לצד אלה שהשפים יצרו בהשראתם. הספר המרגש והייחודי יצא לאור בשנה האחרונה ובו כ-50 מתכונים נפלאים אשר יוצרים תיעוד מרגש לקולינאריה הישראלית אז ועכשיו.

בין השף קמחי לשושנה התפתח סיפור חברות נפלא שחצה את גבולות הפרוייקט. קמחי יארח את שושנה לערב מיוחד ומרגש במסעדתו פופינה. בערב זה לצד התפריט הקבוע יוגש תפריט הבלינצ’ס האגדי של שושנה. הערב יתקיים ביום שני ה-12.9.

ומה תאכלו?

הבלינצ’ס של שושנה:
• בלינצ’ס פטריות וקארי
• בלינצ’ס תרד וגבינות
• מאפה תפוחי אדמה עם שמנת וגבינה צהובה
• בלינצ’ס גבינה מתוקה
• פלאמבה בלינצ’ס שוקולד ואגוזים
הבלינצ’ס של אוראל:
• בלינצ’ס זנב שור, חזה אווז מעושן וכמהין
• בלינצ’ס פירות ים ופולנטה ברוטב בויאבז

מחירי המנות: 48-78 ₪. בערב זה יהיה ניתן לרכוש את הספר “סבתא בישלה גורמה” (מחיר: 70 ₪ כל הסכום עובר במלואו לקבוצת שורשים).
את רשימת המקומות בהם ניתן לרכוש את הספר אפשר למצוא באתר של קבוצת שורשים

פופינה [אחד העם 3, תל אביב, 03-5757477]

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *