חיפוש מתקדם

השף שמבשל בשר לטבעונים

"איך אתה יודע אם מישהו הוא טבעוני? אל תדאג – הוא כבר יספר לך!" הבדיחה הלעוסה הזו עלתה לאלכס למברט, שף מלון בעיר דרבי באנגליה, בעבודה שלו.
747fef08eb2ea39a226de80f3eb9925c
תמונה: אינסטגרם מקור: news.com.au

אלכס למברט בן ה-30 פוטר מעבודתו כשף הראשי של מלון ליטלאובר לודג’ לאחר שבמהלך ויכוח סוער בחשבון האינסטגרם שלו עם טבעונית, שהבדיחה כנראה לא הצחיקה אותה, כתב לה למברט כי התחביב האהוב עליו הוא להאכיל טבעונים במוצרים מן החי – בלי שהם יודעים.
הויכוח החל כאשר למברט העלה פוסט באינסטגרם שבו כתב: “איך אתה יודע אם מישהו הוא טבעוני? אל תדאג – הוא כבר יספר לך”. על פי למברט, זה היה בעקבות “לקוחות שנכנסו למסעדת המלון וסיפרו לכולם שהם טבעוניים, שטבעונות זו דרך החיים הבריאה ביותר ושכל מי שאוכל בשר עושה טעות ומסכן את חייו. טבעונית מיליטנית ראתה את הפוסט הזה, איחלה לי בהצלחה עם התקף הלב והוסיפה שאני אחראי על המוות של הבת שלי כשאני מאכיל אותה מוצרי בשר”.
טבעונים בכל העולם השתוללו מזעם מהצהרתו של למברט כי הוא נוהג להונות טבעונים ודרשו את פיטוריו של השף עקב פגיעה בזכויות האדם של אלו שבוחרים לא לאכול מוצרים מן החי. הפעילים הציפו את עמוד הפייסבוק של המלון בפוסטים זועמים ובדירוג נמוך של המלון, מה שגם לירידה משמעותית בדירוג הגולשים ופגיעה במוניטין המלון.
למברט התעקש כי התבטאויותיו באינסטגרם נאמרו כיוון שאיבד קור רוח וכי המשפט הטיפשי לחלוטין נאמר רק כדי להרגיז את הטבעונית איתה הוא התווכח על אכילת בשר, אך המלון נאלץ לפטר את למברט למרות זאת.
הנהלת המלון הצהירה שהתגובה של השף הייתה בלהט הרגע וכי דבר שכזה מעולם לא קרה בתחומי המלון ובחרו רק להשעות אותו. אך לאחר התעקשות מצד הפעילים שהפכה לבסוף לחרם צרכנים, השף פוטר.
אחת מהפעילות כתבה בתגובה בדף הפייסבוק של המלון: “יש לאסור על השף לעבוד עם אוכל שוב, אי אפשר לסמוך עליו. זאת עברה מוסרית חמורה ואני מקווה שהוא מבין את ההשלכות למעשיו. האמון שאנחנו כלקוחות נותנים במסעדות ובשפים נפגע לחלוטין”
למברט הגיב על פיטוריו ואמר: “אני שף כבר 9 שנים ומעולם לא עשיתי משהו שאפילו דומה ללהאכיל טבעוני מוצרים מן החי, העבודה שלי תמיד הייתה הדבר הכי חשוב עבורי וזאת הייתה הערה טיפשית שנאמרה מכעס, אין לי שום בעיה עם טבעונות”

מקור: Telegraph

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *