חיפוש מתקדם

וודקה לוביה? בטקסס יש דבר כזה

הוודקה הידועה לנו מופקת באמצעות התססה וזיקוק של דגנים או תפוחי אדמה, אבל חקלאי יצירתי במיוחד מטקסס הצליח לייצר וודקה משעועית הלוביה, בטעם נקי ועשיר

הלוביה – שעועית העין השחורה מגיעה במקור מהודו וגדלה בחלקים נרחבים של אסיה. השעועית הגיעה לראשונה ליבשת אמריקה בשנת 1600 למדינת וירג’יניה וגדלה בכל העולם, כי היא עוברת מוטציה בקלות. עכשיו מציעים לנו חקלאי טקסס וודקה שעשויה משעועית הלוביה.

vodka_650
גידול לוביה בטקסס הוא כבר לא דבר חדש. אבל הרעיון שייך ל”מאסטר דיסטילינג” טריי ניקלס, שחזר לנחלת אבותיו שמגדלים גידולים כמו תירס ותפוחי אדמה בעיר פורט וורס בטקסס. השנה שבה עבד בחווה לא היתה קלה. היתה זו שנה שחונה והיבול בה היה דל. הוא החליט שהחווה חייבת לעבור מגידול בלבד – לייצור, ואז עלה הרעיון של ייצור וודקה מלוביה. הנסיונות הצליחו למעלה מן המשוער והטעם היה נקי ועשיר. “ידעתי שאפשר להתסיס שעועית שחורה (לוביה)” הוא אומר בהודעה לעיתונות של המבשלה, “אבל הייתי חייב לנסות, ותוצאות הניסוי היו מעבר למצופה…”

למתכוני קוקטיילים (גם) עם וודקה לחצו כאן

למתכון לסלט לוביה לחצו כאן
vodka1_650

הוודקה החדשה היא בלנד של לוביה ותירס לא מהונדסים. היא מבושלת 21 פעמים במיכל נירוסטה ומגיעה בסוף ל-40% אלכוהול. המבשלה היא עסק משפחתי וגם אימו של טריי דבורה עובדת בו. המייסד מתוודה שהוא עצמו מופתע מן התוצאות ומהתגובות האוהדות של השותים. במקביל להכנת הוודקה האיכותית, ביצעה המזקקה עבודת מיתוג מדוייקת והכל ביחד מבשר כנראה הצלחה גדולה. המזקקה גם מאפשרת ביקורים – אם אתם בסביבה.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *