חיפוש מתקדם

ויינשטפן – בירה עם מסורת

מבשלת ווינשטפן (weihenstephan) היא המבשלה הוותיקה בעולם שעודנה פועלת, מה שהופך אותה למוקד עלייה לרגל לחובבי בירה מכל העולם.

ויינשטפן נחשבת למבשלה העתיקה בעולם. היא נוסדה בשנת 1040 במנזר, סמוך לעיירה קטנה בצפון בוואריה, בידי נזירים שהתמחו בבישול בירת חיטה. כיום המבשלה מייצרת כ-13 סוגים של בירה בווארית איכותית, אשר שניים מהם הנפוצים והאהודים ביותר בעולם: Hefeweissbier, בירת הדגל של המבשלה, ו-Vitus Weizenbock שזכתה לפני כמה שנים בתואר בירת החיטה הטובה בעולם.


Hefeweissbier
, היא בירת חיטה מעוננת (לא מסוננת), המיוצרת לפי חוק בווארי מחמיר מהמאה ה-16, בדומה לשאר הבירות של המבשלה. החוק קובע שבירה מקומית יכולה להכיל 4 רכיבים בלבד: מים, לתת (חיטה), כשות ושמרים – שילוב שמוליד בירה קלילה המתאפיינת במרירות עדינה לצד מתיקות וטעמי פרי.

5.4% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

 

ויינשטפןVitus היא בירת חיטה לא מסוננת המאופיינת בצבע זהוב, מתיקות מאוזנת, גוון טעם אגוזי וניחוחות של פירות טרופיים ותבלינים. היא עטורת פרסים ונבחרה לבירה הטובה בעולם בשנת 2011, לבירת החיטה הטובה בעולם לשנת 2012 וכן לבירה הטובה באירופה בקטגורית בירת החיטה החזקה לשנת 2014.

7.7% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

 

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירות ווינשטפן:

650X500_3חינקאלי דלעת 650X500סטראצ’טי כבדי עוף 650X500_2עוף supreme בטנדורי על ראיטה אלו גובי


המֶכָּה של עולם הבירה

כיוון שוויינשטפן (Weihenstephan) היא המבשלה העתיקה בעולם שעודנה פועלת, היא משמשת אתר עלייה לרגל לחובבי בירה מכל העולם. אוניברסיטת ויינשטפן (או בשמה הרשמיTechnical University Munchen ) הצמודה אליה נחשבת למובילה בחקר ייצור הבירה. הסיור במבשלה ובקמפוס מספק הצצה מרתקת לתהליך הפקת הבירה לאורך ההיסטוריה. תחנת חובה נוספת היא הביר גארדן הסמוך למבשלה, שמציע שפע מאכלים מקומיים מסורתיים, חלקם הגדול כולל (כמובן) גם בירה. מנה מושחתת במיוחד המוגשת כאן היא Obatzda – גבינת ברי וחמאה מותכות ואחרת היא שוקרוט – תבשיל כרוב ונקניקיות חזיר.


תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *