חיפוש מתקדם

חגיגות שש שנים למאפיית “שלום עלחם”

מי מקים מאפייה בקיבוץ חולתה? לפני 6 שנים החליט עמית ברנע לחדש את מנהג המאפיות ביישובים הקטנים בצפון ופתח את מאפיית "שלום עלחם", המתמחה באפייה טבעית של לחמי מחמצת איכותיים ומבחר מאפים נוספים. בקרוב הוא יחגוג למאפייה 6 שנים ב"מסיבת שמרים" גדולה, סיפור מעורר השראה על מאפייה קטנה בצפון הארץ:

 

Allehem3_650x500
מתוך עמוד הפייסבוק של “שלום עלחם”

“החורף הזה התחלתי לזייף. אני מתעורר לעבודה במאפייה רק בארבע בבוקר ועובד 10-11 שעות ביום. בעבר עבדתי הרבה יותר, אבל צריך איזונים בחיים”. כך מספר עמית ברנע (39), שבחר להקים דווקא בקיבוץ חולתה שבצפון, את מאפיית הבוטיק “שלום עלחם”, לשמחת תושבי הסביבה. בימים אלו הוא חוגג 6 שנים להקמת המאפייה.

הוא בכלל היה טבח. את הקריירה שלו התחיל אצל אחיו שחר ברנע ב”קפה נואר”, בהמשך עבר לצפון ועבד בכמה מקומות נוספים, אבל העדיף להיות עצמאי. מתברר שעד לפני כ-40 שנה היתה בכל יישוב קטן בצפון מאפייה. יום אחד הוא שוחח עם אחד מותיקי יסוד המעלה הסמוכה על המאפייה שפעלה פעם במושבה הוותיקה וכך נולד הרעיון.
“אספתי ציוד מכל הבא ליד, מאוד מאוד בסיסי, ברמת מיקסר ותנור קונווקטומט ואנשים אהבו את הרעיון. לא היה לי הרבה רקע חוץ מאפיית לחם בבית, וזה דרש ממני הרבה מחקר וניסוי. לאט לאט הבנתי למי אני פונה ומה הקהל רוצה ואוהב”.

Allehem2_650x500

מכינים גם בבית: טיפים ושיטות לאפיית לחם ביתי וטעים

עם התקדמות המאפייה, החל ברנע לספק מאפים גם למסעדות ולחנויות מכולת בסביבה. אלא שהלוגיסטיקה והעדר הקשר הישיר עם הלקוחות לא דיברו אליו, והוא לקח צעד אחורה והחל לייצר ללקוחות פרטיים בלבד. “המאפייה היא מוסד קהילתי בעיני, ירדתי משמעותית בכמות הייצור מפני שאיכות המאפים לא נשמרה כפי שרציתי”.
הלקוחות המרוצים של “שלום עלחם” מגיעים מכל הסביבה: בעיקר מיסוד המעלה וקיבוץ חולתה, אבל גם משאר המושבים בסביבה. להדגשת האווירה הקהילתית של המאפייה הקים ברנע פינת קפה וכריכים, שם יש אפשרות לישיבה נינוחה ולכוס קפה משובח.

Allehem1_650x500

ואם חשקה נפשכם בלחמניות: לחמניות שמכינים במטבח הביתי ושולחים עם הילדים לבית הספר

האוריינטציה של המאפיה היא בריאה, רוב המאפים הם על בסיס מחמצת ומקמח מלא. במהלך השבוע המאפייה מייצרת בין 15-20 סוגים של לחמים ולחמניות שונות ובסוף השבוע כמות המאפים יכולה להגיע גם לשלושים, עם חלות, פלוטים, לחמי שאור עם תוספות שונות, מבחר מאפי בוקר ועוד. בימים אלו חוגגת המאפייה שש שנים וכך מסכם ברנע: “החגיגות השנה הן סוג של הכרת תודה, בעיקר ללקוחות הנאמנים שלנו, שרק בזכותם המאפייה קיימת”.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *