חיפוש מתקדם

יריד יקבים קטנים

פעם בשנה מארח יקב שורק שורה של יקבים קטנטנים ביריד ססגוני, שאליו נוהרים חובבי יין וגם סתם חברים ואוהדים מכל הארץ. החלטנו שלא נחמיץ את האירוע

יריד יקבים ביתיים

מעשה ביינן ברי ססלוב שרצה להקים יקב. חיפש וחיפש ולבסוף הגיע אל סוכן ביטוח בשם יוסי שחם ממושב טל שחר. השותפות החזיקה מעמד כמה שנים עד שססלוב פרש ואת ההגה נטל ניר, הבן של יוסי. ניר המשיך לייצר יין תחת השם “יקב שורק”. ניר גם הבין שזה לא מספיק בשביל פרנסה ולכן הקים בית ספר לעשיית יין. אל בית הספר הזה נהרו כל מיני פריקים של חביות ותסיסות, רובם הגדול בעלי קריירות בתחומים אחרים לגמרי. כך קמו בישראל עשרות רבות של יקבים קטנטנים ששיחקו ביין להנאתם.

ומכיוון שמדובר במשחק, יש “ייננים” שלא מהססים לשבור שיטות ומוסכמות ולייצר יינות בשיטות ובדרכים מוזרות. עם הזמן עבר יקב שורק לקיבוץ נחשון במקום “יקב נחשון” שהיינן שלו עקר לחו”ל. פעם בשנה מארח היקב שורה של יקבים קטנטנים ביריד ססגוני, שאליו נוהרים חובבי יין וגם סתם חברים ואוהדים מכל הארץ. החלטנו שלא נחמיץ את האירוע.

יריד יקבים ביתיים1

יגאל מי-טל הוא בכלל מהנדס אלקטרוניקה והוא מייצר לכל היותר כמה מאות בקבוקים בשנה. הקונץ – כל היינות מיוצרים בשיטת אמרונה, כלומר, מענבים מיובשים. יקב “קדמא”, לעומתו, מחייה שיטות ייצור עתיקות וכל היינות שהוא מייצר עובדים תסיסה והשרייה בכדי חרס ענקיים שהובאו מגיאורגיה. יקב “מבצר עתלית” הוא כמובן לא מהמבצר הצלבני שנמצא ברשות הצבא אלא של שלושה בני המושבה הוותיקה. לעומתו, היקב היחיד שנמצא בקומה ה-20, הוא של שני בני זוג מרמת גן שהיקב שלהם שנקרא “שאטו שני” שוכן באחד מחדרי דירתם.

יריד יקבים ביתיים2

ולא רק יין – בני הזוג פישביין ממושב עין-עירון מתמחים בייצור שיכר עדין מפסיפלורה. 14 דונם מגדלים בני הזוג פישביין וכל הפרי הולך לטובת הליקר המיוחד. שמסופק לאורחים רמי מעלה שמגיעים לארץ, ומופיע מדי פעם בתפריטי מחלקות היוקרה של מטוסי “אל על”.

תגובות

תגובות (1)

  • אבישג 6 ביוני 2016 12:27 השב

    אירוע שמח ונעים. כחברה ואוהדת – היין של יגאל מאוד טעים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *