חיפוש מתקדם

מהחבית תצא בשורה?

איך מורידים את מחירי היין במסעדות? כמה יקבים עושים את הצעדים הראשונים - טעימה מתוך מדור "שותים" (גיליון 304, יוני 2016)
מהחבית תצא בשורה
יין בחבית של “הרי גליל”

במסגרת יום העיון שליד תחרות “אשכול הזהב 2016” התקיים פאנל (שבו נכח גם הח”מ) שעסק במחירי היין במסעדות. אני חי את הוויכוחים הללו כבר לא מעט שנים, כשבסופו של דבר העניין די ברור: אנחנו משלמים יותר מדי עבור יינות במסעדות (ובכלל), בדיוק כמו שאנחנו משלמים יותר מדי על קרמבו, על קוטג’ ועל דירה. לא בטוח אם אפשר יהיה להוזיל את מחירי היין במסעדות, אבל תופעה אחת מסקרנת הולכת וצוברת תאוצה: ביותר ויותר מקומות אנחנו פוגשים ביינות הנמזגים מחבית או מקופסה (bag in a box). הרעיון הוא פשוט: חוסכים את כל עלויות המעטפת – בקבוק, פקק, תווית וכו’ – וכך אפשר להוזיל משמעותית את מחיר היין ובתור בונוס זה גם יותר ידידותי לסביבה.
יקב “הרי גליל” יצא לא מזמן עם יוזמה של חבית יין (בנפח 10 ליטר), שבתוכה יין פירותי מקסים, הנמכר במחיר 18-15 שקל לכוס. כבר אפשר למצוא את החביות הללו בשלל מסעדות, למשל “דיקסי”, “קמפנלו”, “דולפין ים” ו”אמא” מירושלים ו”סמילנסקי” בבאר שבע.
חברת Vinotap, שנכנסה לשוק הישראלי בשנה האחרונה, מציעה חביות (ליין אדום או לבן) עם גוף קירור, כך שלא רק שהיין נשמר היטב, אלא הוא גם נמזג בטמפרטורה האידיאלית. ברשת “פסטה-בסטה” לדוגמה מוכרים את יין הבית מחבית שכזו ב-14 שקל לכוס ובבר “השכנה” בירושלים תוכלו להזמין קראף של 1/2 ליטר יין מיקב הבוטיק “יפו” במחיר 65 שקל. עוד יקבים, שאת היינות שלהם אפשר למצוא בחביות במסעדות ברחבי הארץ, הם “ארזה”, “מדבר”, “בנימינה” ו”תבור”. “התרבות הזו עדיין לא מפותחת מספיק בארץ, אבל יש אליה פתיחות גדולה ואני מאמין שזה עוד יכבוש את השוק,” אומר אורי וקנין מ-Vinotap. טעמתי רבים מן היינות המוזכרים כאן, ואין ספק שמדובר ביופי של יינות ובאיכות שאינה נופלת מזו של יינות המתהדרים בבקבוקי זכוכית מעוצבים. כולי תקווה שהקהל כבר הבשיל דיו להסתכל על מה שבתוך הקנקן (או החבית).

מתוך גיליון 304, יוני 2016: שבועות להזמנת הגיליון
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *