חיפוש מתקדם

מה קונים לפודי לחג?

2 הצעות למתנות שפודיז יאהבו בפסח

שמני אגוזים מבית Huilerie Vernoilaise
טיפה של שמן פיסטוק ירוק זוהר על קרפאצ’ו דגים או מעל עוגת סולת; זילוף שמן אגוזי מלך לתוך כריך עם גבינת ברי ואגסים; שמן שקדים בוויניגרט של סלט ירוק עתיר פיצוחים או שמן אגוזי לוז, שמתאים לכל המנות שהזכרנו ומעולה גם כתוספת לבלילת פנקייק, עוגה בחושה או כדורי שוקולד – ארבעה שמני אגוזים מבית Huilerie Vernoilaise, מפעל צרפתי קטן המתמחה בשמנים בכבישה קרה, הגיעו ארצה והם נהדרים וגם כשרים למהדרין. הם נתונים באריזות יפות של 250 מ”ל וישמחו כל פודי בזכות הטעמים והארומות ואפשרויות השימוש המגוונות.
את השמנים לא צריך לחפש בחנויות מתמחות – הם מחכים על המדפים ברשתות “טיב טעם”, “עדן טבע”, “סטופ מרקט” ועוד. התענוג לא זול (45-35 שקל, תלוי בסוג), אבל פסח יש רק פעם בשנה.

שמני אגוזים
שמני אגוזים

ארז אקספרס
רבים מאמינים שקיים יחס ישיר בין מידת ההשקעה במאפה לבין האיכות הסופית שלו. לא גידלת מחמצות? לא העברת את הבצק תהליך התפחה של יומיים? לא קיפלת, מילאת או גלגלת? ובכן, לא באמת אפית משהו. אפייה מהירה, ספרו החדש של ארז קומרובסקי, מתייחס לאפייה הנונשלנטית בכבוד הראוי לה וגואל אותה מהדימוי של אפייה לעצלנים (או למתחילים). כמו תמיד אצל ארז יש כאן שילוב בין הפלגה יצירתית לחקירה שיטתית. פרק מבוא מקיף מוקדש לכללים וטיפים ובהמשך תמצאו מתכונים לכ-25 לחמים תפוחים או שטוחים, כולם נטולי שמרים, כמו לחם סודה אירי מצוין, לחם קמח מלא וחמאה שזופה או לחם דק של תרד ויוגורט. מחלקה שלמה מוקדשת למאפי בוקר מתוקים ומלוחים, החל בסקונס דרך בואיקוס ועד פחזניות פקורינו. העוגות רובן בחושות מטבע העניין, אבל יש גם הברקות כמו לחם קופים ללא שמרים וכן שפע פנקייקס (מתוקים ומלוחים) ועוגיות.
המשותף לכל המתכונים הוא משך ההכנה, שאינו עולה על משך חימום התנור. הדפדוף הוא תענוג פתייני (“אני רוצה להכין הכל” היתה התגובה השכיחה של כל מי שדפדף) הרבה בזכות הצילומים של ארז בן שחר, הסטיילינג של נורית קריב והעיצוב של נורית קוניאק. כל המתכונים שניסינו היו ידידותיים למשתמש, שזורים בהומור המקסים של קומרובסקי והכי חשוב: מדויקים וטעימים. מידת ההשקעה המינימלית הופכת את המלאכה לכיפית גם עבור ילדים.
‏[94 שקל]

אפייה מהירה
אפייה מהירה
מתוך גיליון 302, אפריל 2016: גיליון פסח 2016 להזמנת הגיליון
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *