חיפוש מתקדם

מבשלים עם חלקי פנים: מוח בקר

מי שניסה יודע שמדובר במעדן. במשפחות מרוקאיות (ובתכניות ריאליטי של בשלנים) מבשלים אותו עם הרבה רוטב חריף ומדברים בגעגוע על ה"צֶרְמֶלָה" של סבתא, ומאיר אדוני הפך אותו למנת שף אייקונית כשהגיש קרואסון מוח ב"מזללה"
מוח בקר. צילום: דריה רטינר

כשחושבים על אכילת מוח האסוציאציות המידיות שעולות בנו הן של תרבויות ברבריות רחוקות או של הסצנה האייקונית ב”אינדיאנה ג’ונס והמקדש הארור”, אבל מי שמצליח להתגבר על המחסום המנטלי מגלה שמדובר במעדן. במשפחות מרוקאיות (ובתכניות ריאליטי של בשלנים) מבשלים אותו עם הרבה רוטב חריף ומדברים בגעגוע על ה”צֶרְמֶלָה” של סבתא, ומאיר אדוני הפך אותו למנת שף אייקונית כשהגיש קרואסון מוח ב”מזללה”.
לא סתם משדכים את המוח לתבשילים עשירים ברוטב: זהו נתח שומני עדין בעל טעם ניטרלי יחסית, כך שהוא סופג באהבה כל טעם שמשדכים לו.

← מראש עד זנב: לסדרת המדריכים המלאה

העובדה עם מוח דורשת מעט מיומנות: תחילה יש להשרות את המוח במים עם חומץ על מנת לחטא אותו, אחר כך להעביר אותו בעדינות למי קרח לצינון ורק אז אפשר להתחיל בבישול המנה. את התהליך יש לעשות בעדינות רבה, כי מדובר בנתח עדין העלול להתפרק בקלות.

המוח מתאים לקימוח וטיגון בסגנון שניצל או לצלייה בתנור אבן, כחלק מתערובת חלקי פנים או כמנה נפרדת, ומתאים במיוחד למנות עם רטבים עזי טעם.

ומה עושים עם מוח בקר? למתכון שקשוקה מוח של יונתן בורוביץ’ ←

 

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *