חיפוש מתקדם

השף יוגב ירוס בורח מהעיר

אירוח במסעדה בלב הכפר - "מטבחצר" הפרויקט החדש השף יוגב ירוס ושותפו אייל סניור
מטבחצר
מטבחצר

“זה התחיל מרצון לעשות משהו חדש עם החוויה של אירוח ובישול,” מספר השף יוגב ירוס על “מטבחצר” – הפרוייקט החדש שלו ושל שותפו אייל סניור. המטבח והחצר, הממוקמים בתוך משק סניור שבמושב גינתון, הופכים מדי יום רביעי לרחבת אירוח. ירוס וסניור מבשלים ארוחת טעימות של כ-5 מנות היוצאות מהמטבח, מהמעשנת או מהטאבון, ובכולן אפשר לפגוש את התוצרת החקלאית של המשק ושל משקים שכנים. “אנחנו רואים את זה כמשהו שדומה למסעדות סוף השבוע בכפרים באירופה,” אומר ירוס. “כיוון שאין סרוויס ערב ובוקר ושאר אילוצים כמו במסעדה רגילה, אפשר לבנות תפריט לעומק. אנחנו מכירים כל ירק וחומר גלם, יודעים מאיפה הוא מגיע ומה עבר עליו.” כל מה שצריך כדי להשתתף בארוחה הוא להירשם מראש וכשמגיעים – לשבת תחת העץ באוויר הפתוח, לשאוף את השקט ואת הניחוחות הירוקים ולהתנתק. סניור אחראי גם על ייצור בירה טובה המוגשת לצד האוכל ויש יינות מצוינים. אם תרצו לערוך פה אירוע קטן נוסח טוסקנה (עד 30 איש), ישמחו לפתוח בפניכם את החצר ולבנות אתכם תפריט.

אייל סניור ויוגב ירוס
אייל סניור ויוגב ירוס

פעמיים בשבוע יתקיימו ב”מטבחצר” ארוחות קונספט משתנות שיפורסמו לקהל הרחב ובשאר ימות השבוע יערכו במסעדה אירועים פרטיים בהתאמה אישית.

טרין כבדי ברווז ופיסטוקים
טרין כבדי ברווז ופיסטוקים

ביום חמישי הקרוב, בתאריך ה-14.7, תתקיים ארוחת בעלי כנף במחיר 330 ₪ כולל יינות חופשי (לא כולל שירות). *תפריט מלא יועבר לפי דרישה.

בעתיד מתכוונים ירוס וסניור לערוך ב”מטבחצר” משתה רוסי, ארוחה טוסקנית ועוד הרבה הפתעות שיכללו גם אורחים, מגדלים, אנשי תרבות.
מטבחצר [משק סניור, מושב גינתון, טל’ 054-4579200. http://www.mitbachazer.co.il/]

מתוך גיליון 305, יולי 2016: הגיליון המהיר להזמנת הגיליון
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *