חיפוש מתקדם

מסע של יום ששי בין יקבי אלונה וויתקין

הייננות הישראלית נעשית יותר ויותר איכותית ובעיקר – יותר ויותר מסקרנת ועצמאית. שני יקבי בוטיק ישראלים עשו לנו סופשבוע עם טעמים שאנחנו כבר מתגעגעים אליהם.

יש מקומות שפשוט עוברים דרכם. ישובים לאורך דרכים ראשיות או לפחות דרכים שמובילות מכאן לשם. יש לעומת זאת אזורים שאין כל סיכוי לעבור דרכם, והם נותרים מובלעות עם דרכים צדדיות. במדינת ישראל הקטנה קשה למצוא “שמורות” כאלה, אבל ככה זה מדרום לזכרון יעקב במובלעת “ישובי אלונה”, (“טוסקנה הישראלית”) – שבה ישובים כמו עמיקם, רגבים, גבעת עדה וגבעת נילי. הדרך לשם מתפתלת בין כפרי האזור, בנופים ירוקים ומול חורשות אלון עתיקות, מטעים וכרמים, ועל גבעות נמוכות. ככה מגיעים לבסוף לגבעת נילי. אבל בישראל כמו בישראל, גם כשאתה בטוח שהגעת לאזור נסתר מן העין, אתה מגלה כמה מטרים משם את כביש 6 צפון. התעלמנו מהכביש ופנינו ליקב אלונה, בו התקיימה טעימה לקראת חג הפסח.

הדוקטורים

החצר כבר הומה אנשים שטועמים, מסבים ודנים בענייני השעה והיין. שני החתנים הראשיים מתפנים מעיסוקי היומיום שלהם ומטעימים יין. היא, אילנה רבאו, גיניקולוגית, והוא – מיכה רבאו, פרוקטולוג. את היקב הם הקימו בנחלת משפחת אזולאי, עם פאני ואלי אזולאי, דור שני למגדלי כרמים באזור. בני הזוג רבאו ואלי אזולאי, כולם בוגרים של קורסים לייננות. בסך הכל הם מבקבקים כ-10,000 בקבוקים שתכולתם מגיעה מכרמי האזור: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, שירז, גרנאש וקריניאן שניטע לפני למעלה מ-30 שנה.

alona_2_650
למרות שהיקב מייצר מעט יינות יחסית, הרי שהמיגוון שלו רחב והיינות שהוצגו הם מבצירי 2014, 15, ו-16. אהבנו בעיקר את הינות המדליקים, למשל, רוזה צעיר ורענן, דווקא מקברנה סוביניון, “הרמוני” מענבי קריניאן ששבים לגדולתם בשנים האחרונות, הרמוני קברנה עם 85% קברנה ו-15% קברנה פרנק. מבציר 2014 אהבנו את אלונה קדם – 66% קריניאן, ואלונה תנינים – 50% מרלו, 25% קברנה סוביניון ו-25% קברנה פרנק. יקב אלונה הוא ללא ספק אחד מיקבי הבוטיק המובילים בישראל והיינות שלו מעוררי חוויה ומרגשים.

טיפים לבחירת יין לארוחה שלכם

סוגרים שבוע – פותחים יין: מתחם הארוחות החדש שלנו, בואו לבקר!

alona_1_650

הלול שנהיה יקב

יקב ויתקין שגם הוא קיים טעימה באותו ששי, הוא כבר סיפור אחר לגמרי. בניגוד ליקב אלונה, ויתקין מייצר יין מכרמיו שלו וגם מכרמים מובחרים אחרים בארץ. מדובר בבני משפחת בלוגולובסקי – שהקימו לא הרחק מכפר ויתקין יקב בוטיק מודרני שמייצר כ-100,000 בקבוקים בשנה. כמו יקבים אחרים בסדר גודל כזה הייקב נעשה כשר החל מבציר 2015. היקב פועל ממבנה חדש וגדול עם חצר אירועים גדולה, והוא אכן מקיים אירועים בנוסף לפעילות מרכז המבקרים וייצור היין.

alona_3_650

דורון בלוגולובסקי הוא נכד למייסדי כפר ויתקין, שעשה שינוי בחייו והיה ליינן. כאוטודידקט הוא לומד כל הזמן מהשתלמויות, ספרים ובעיקר בעבודה ביקב המשפחתי. שרונה פז-בלוגולובסקי היא אדריכלית, שלאחר מחקר ביקבים בעולם, תכננה את הסבת הלול הישן ליקב. היא גם האחראית על המיתוג המצויין של היקב. אסף פז, אחיה של שרונה, היה שף קונדיטור במצפה הימים ולאחר לימודי הנדסת מזון עבר אל תחום היין. היום הוא היינן של היקב ואברהם פז – אביהם של שרונה ואסף. אברהם הוא העובד הראשון של היקב ואחראי לקשר השוטף עם לקוחות הקצה כולל עיתונאים.

ההישג הגדול של היקב הוא לא רק יינני אלא ההישג של מיתוג היקב ובעיקר של סדרת “מסע ישראלי” – הסדרה המפורסמת ביותר של היקב. השילוב של שני אלה עושה את היקב לאחד הבולטים בישראל. גם סדרת “ויתקין” של היקב ראוייה לכתבה נפרדת אבל אנחנו לפני חג הפסח ולהלן שתי ההמלצות שלנו ליינות מסדרת מסע ישראלי:
מסע ישראלי לבן 2015 – חמישה זני ענבים מרוסאן ועד ויוניייה וקולומבאר. משלב רעננות מושכת עם משלב ארומטיות מקסימה טעמי פרי הדר ובבעיקר תפוח עץ ירוק טרי מובטחים.
מסע ישראלי ורוד 2015 – קריניאן וגרנאש נואר מכרמי הכרמל – צבע וורוד, וארומות של אשכולית אדומה, תות שדה טרי, עשבוניות נעימה ומעט פרחוניות האופייניים לזן הגרנאש.

ולסיכום – לשני היקגים יינות עם “סיפור” ושני היקבים מציעים לחג הפסח יינות שהסועדים יעופו עליהם.יינות שניהם מומלצים.

← לא על הדרינק לבדו: הברים עם האוכל הכי טוב בת”א

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *