חיפוש מתקדם

משאיות או לא להיות- טרנד משאיות האוכל העולמי מגיע לעיר הקודש

סושי, איטלקי, ביתי או בשרי – בקרוב נוכל ליהנות מניידות אוכל בעיר ירושלים. כמו בניו יורק, אמסטרדם, טוקיו ועוד ערים רבות בעולם תציע ירושלים לעוברים והשבים ניידות אוכל שבהן יבשלו שפים מהמסעדות הטובות בעיר.

food_truck_650x500

סוף סוף ניידות אוכל בישראל ודווקא בירושלים. עיריית ירושלים פירסמה מיכרז ל-7 ניידות האוכל הראשונות שיפעלו בבירה. המסמך המחזיק 52 עמודים מפרט בדייקנות רבה את כל מה שנדרש מניידות האוכל שיפעלו בעיר, מהתפריט ועד ברזי נטילת הידיים. המכרז פתוח רק למסעדות שפועלות בעיר ושמחזורן השנתי הוא לפחות מיליון שקלים. המציעים צריכים להיות בעלי ותק בתחום וכן לעמוד בשורה של תנאים, מעיצוב הניידת ועד מבחר המנות ואיכות האוכל – כן, העירייה תבצע טעימות ויהיה משקל גם ליצירתיות באוכל ובמנות. על המנות המוצעות להיכלל בתפריט בית האוכל אותו הזכיין מייצג. סגנונות האוכל: איטלקי, אסיאתי, סושי, בשרי, חלבי, ישראלי, אוכל ביתי, מאפים ביתיים ואוכל טבעוני. כן ידרש כל אחד מהזוכים להציע שני קינוחים.

אם כבר אתם בירושלים: קפצו למאה שערים לסיור קולינרי מרהיב

מערך הניידות יפעל כמקשה אחת ברחבי העיר, על פי תוכנית של העירייה. במשך היום יפעלו הניידות בעיקר באזורי תעשייה ואחר הצהריים ובערבים יפעלו הניידות בשכונות העיר. הזיכיונות הם לשנה עם אפשרות להארכה.
משאיות אוכל מקובלות מאוד בעולם, אבל עד היום נתקלו יזמים של משאיות כאלה בקשיים בירוקרטים בעיקר בערים. נקווה שעוד ערים ילכו בעקבות ירושלים.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *