חיפוש מתקדם

נספרסו עושה לכם סדר – זה שאינו יודע לשאול

אספרסו מושלם עם שוט אלכוהול עבור החכם, קוקטייל קפה מושחת ונוטף שוקולד עבור הרשע ומשקה חלבי ומעודן (עם עוגייה לצידו) בשביל התם. ומה עם זה שאינו יודע לשאול? הוא קיבל מאיתנו תשובות לכמה שאלות שמעניינות במיוחד כל חובב קפה

שאלות (ותשובות) שיעניינו כל אוהב קפה

1. איך אני מוצא את הקפסולה שלי?
תלוי בטעם האישי ובסוג משקאות הקפה המועדפים. חובבי האספרסו יכולים לבחור תערובות כמו דארקן, קזאר או ריסטרטו לחוויית קפה עוצמתית או וולוטו או רוסאביה דה קולומביה לאספרסו מאוזן עם תווי קלייה פירותיים. לאלה ששותים קפה בספל גדול מומלץ לבחור באחת מתערובות הלונגו. אם מוסיפים לספל גם חלב, אנביבו לונגו — התערובת העוצמתית ביותר במשפחת הלונגו — היא האופציה המועדפת. והכי חשוב: לנספרסו יש 24 תערובות קפה! אין שום סיבה להיצמד לסוג אחד. הרבה יותר כיף לגוון, לטעום ולגלות חוויות קפה חדשות.

2. מה זה קרמה ולמה היא כל כך חשובה?
הקרמה היא שכבת קצף על פני האספרסו הלוכדת את הארומות. בעת שתיית האספרסו הבועות הקטנות שבקרמה מתפוצצות והארומות מתפזרות ותורמות לטעמו של הקפה. קרמה איכותית מעידה על טחינה מדויקת של הפולים בשילוב מיצוי אופטימלי.

3. איך יודעים שהקרמה באמת איכותית?
היא צריכה להיות סמיכה, אחידה ובעלת בועיות קטנות. צבעה נע בין זהוב לחום, תלוי בסוג התערובת. כך תוכלו לבדוק את איכות הקרמה: אוספים מעט מהקרמה בכפית והופכים אותה — אם היא לא נופלת, סימן שמדובר בקרמה מושלמת.

4. ומה הסיפור עם דרגות החוזק?
ככל שהקלייה עוצמתית יותר, הגוף מלא יותר והמרירות מובחנת יותר, כך דרגת החוזק של הקפה גבוהה יותר. נספרסו בנתה סולם דרגות חוזק שנעות בין 3 ל-12 (חפשו את המספר ליד שם התערובת). בניגוד למה שחושבים אין קשר בין דרגת החוזק לבין כמות הקפאין במשקה.

question_650

ממשיכים לעשות לכם סדר:

מתוך גיליון 313, אפריל 2017: גיליון פסח להזמנת הגיליון
תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *