חיפוש מתקדם

סטלה ארטואה – איכות של כוכבת

סטלה ארטואה היא אחת הבירות הבלגיות הוותיקות בעולם. היא משווקת בכל העולם ומיוצרת בעיקר במבשלת האם בבלגיה ובמבשלת הבת באנגליה.

סטלה ארטואה היא אחת הבירות הבלגיות הוותיקות בעולם. היא נרקחה לראשונה בשנת 1366 בלובן – עיירה קטנה מזרחית לבריסל. תחילה נקראה המבשלה Horen עד שב-1717 המאסטר-ברואר Sébastien Artois זיהה את הפוטנציאל, רכש את המבשלה וקרא לה על שמו. ב-1926 ייצרה מבשלת ארטואה בירה במהדורה מיוחדת לחג המולד בשם Stella (כוכב בלטינית). המהדורה החגיגית זכתה לפופולריות עצומה עד כדי כך שהוחלט לייצר אותה באופן קבוע ולצרף את שמה לשם המבשלה.

 

סטלה ארטואה היא בירת לאגר סופר פרימיום אלגנטית, בעלת גוון זהוב וצלול, שנרקחת משלושה סוגי כשות. אחד מהם, ה-Saaz, מעניק לה ממד רענן וסיומת מרירה, מעודנת וארוכה. טעמיה קלילים ועל כן היא מתאימה בין השאר למנות טאפאס, גבינות בשלות ומאכלים מטוגנים.

5% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

 

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירה סטלה ארטואה:

 סלופי ג’ו כרוב ממולא באורז ועשבי תיבול

רומן קולנועי
סטלה ארטואה משווקת בכל העולם ומיוצרת בעיקר במבשלת האם בבלגיה ובמבשלת הבת באנגליה. לאנגלים ולסטלה ארטואה יש רומן ארוך שנים. זוהי אחת הבירות האהובות ביותר על תושבי האי הבריטי, ואפילו השתחלה לשיר של הזמרת איימי ווינהאוס, שגם דרשה שבכל הופעה יחכו לה בקבוקי סטלה ארטואה צוננים בחדר ההלבשה. סרטוני הפרסומת האיכותיים של סטלה ארטואה הפכו לשם דבר – הם הופקו בעלויות גבוהות ובוימו בידי במאים ידועים כמו וים ונדרס, רומן קופולה ווס אנדרסון. זיקתה של המבשלה לקולנוע איכותי לא נעצרת בהפקת סרטוני פרסומת. היא גם תומכת בפסטיבלי קולנוע מובילים ברחבי העולם, וביניהם פסטיבל קאן בצרפת ופסטיבל סאנדנס בארה”ב.

 

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *