חיפוש מתקדם

עוד כשרה משובחת בירושלים

ביקרנו במסעדת "הרברט סמואל" בניצוחו של השף אורן ירושלמי
הרברט סמואל ירושלים | צילום: שירן כרמל
הרברט סמואל ירושלים | צילום: שירן כרמל

במרכז ירושלים, ממש במקום שבו היה פעם קולנוע ציון, ניצב עכשיו מלון חמישה כוכבים והוא מלון “הרברט סמואל”. המלון נושק לרחוב הרברט סמואל ולרחובות שמאי ויואל משה סלומון. ממש במקרה, הבעלים של המלון היא חברת “עדיז לייף סטייל” שכבר מפעילה את מסעדת “הרברט סמואל” בתל אביב ואת מסעדת “הרברט סמואל” במלון ריצ הרצליה. המסעדה במלון בירושלים היא השלישית בסדרה והשנייה בסדרה הכשרה. עם העלאת הכתבה לאתר, נודע כי יונתן רושפלד רכש את חלל מסעדת “הרברט סמואל” בתל אביב והוא יקים בה מסעדה חדשה. הלוקיישן החדש של “הרברט סמואל” התל אביבית יהיה במלון “סטאי” החדש ביפו וגם היא תהיה כשרה, זאת במסגרת מדיניותה של קבוצת “עדיז” להתמחות בתחום המזון והמשקאות והמסעדות הכשרות בבתי המלון.

הרברט סמואל הכשרה בירושלים מצטרפת לשלוש כשרות מצויינות שכבר פועלות בבירה: “לה רז’אנס” של שף דודו ביטון במלון “המלך דוד”, המסעדה במלון “וולדורף אסטוריה” בניהולו של השף איציק ברק ו”רוף טופ” במלון ממילא. כנראה שרק חברות שמקימות בתי מלון יכולות לממן הקמה של מסעדות ענק חדשות ולהעמיד בראשן את אנשי הדור החדש של השפים בבתי המלון בירושלים. המסעדה החדשה עוצבה בידי אלון ברנוביץ, מעצב העל של המסעדות בישראל. המטבח החדש הוא פתוח לחלוטין ומהווה את לב המסעדה, המוקפת כולה חלונות הצופים אל ירושלים. עיצוב זה מזכיר מטבחים פתוחים חדשים אחרים בבתי המלון כמו במלון “ממילא”.

שף אורן ירושלמי | צילום: יח"צ
שף אורן ירושלמי | צילום: יח”צ

השף אורן ירושלמי סומן בהיותו בן 25 על ידי “על השולחן” כאחד השפים המבטיחים כשזכה במילגה מיוחדת לשפים צעירים מטעם המגזין כבר בשנת 2005. את דרכו המקצועית החל במסעדת “כתית” של מאיר אדוני בכפר רות ולאחר קבלת המילגה מ”על השולחן” השתלם במסעדות בניו יורק, עבד עם יונתן רושפלד במסעדת “הרברט סמואל” הכשרה בהרצליה ואחר כך במסעדת “סקאלה” במלון “מצודת דוד” בבירה. היום הוא מוביל את “הרברט סמואל” שנמצאת בקומה ה-11 של המלון ומשקיפה אל ירושלים. ההשפעה של התפריט המקורי שיצק יונתן רושפלד למסעדות “הרברט סמואל” עדיין קיימת אבל בהחלט ניכרת פה ידו של השף הירושלמי.

הרברט סמואל [מלון הרברט סמואל, רח’ שמאי 25, ירושלים, 03-7289606]

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *