חיפוש מתקדם

קרלסברג – איכות ללא פשרות

כמעט בכל רגע נתון מישהו שותה קרלסברג בעולם. הבירה הבהירה והצלולה התחילה את חייה בשנת 1847 בקופנהגן, בת לג'יי סי ג'ייקובסן — פרפקציוניסט שהציב לעצמו מטרה צנועה: ייצור בירת הלאגר המושלמת.

בירה קרלסברג הבהירה והצלולה התחילה את חייה בשנת 1847 בקופנהגן, כאשר ג’יי.סי ג’ייקובסן, צעיר דני חרוץ ודור שני ליצרני בירה, החליט לייסד מבשלה שתייצר את בירת הלאגר המושלמת. מתוך אהבתו הרבה לבישול בירה החליט ג’ייקובסן לקרוא למבשלה על שם בנו קארל. לאור שאיפתו הלא-מתפשרת לאיכות הבירה הוא הקים מעבדת מחקר, שגילתה את שמרי הקרלסברגנסיס, המאפשרים ייצור בירה בטעם עקבי ומובחן ובתסיסה מבוקרת, והלאגר המושלמת התעוררה לחיים. ג’יי.סי ג’ייקובסן שיתף את התגלית המרעישה עם שאר יצרני הבירה ובכך חולל מהפכה עולמית בתחום.
הצלחתה של הבירה הצעידה את המבשלה הצנועה לחזית תעשיית המשקאות הבינלאומית וכיום היא המבשלה הרביעית בגודלה בעולם, שמייצרת ומפיצה מעל 500 סוגי בירה ומשקאות אחרים ברחבי הגלובוס. מבשלת האם ממוקמת עדיין בקופנהגן, אך קרלסברג כבר נמכרת במעל 150 מדינות בעולם.

Carlsberg היא בירה המבוססת על שעורה זהובה ומתובלת בזן כשות בן אלפי שנים. ברבות השנים היא הפכה לאחת הבירות האהובות בעולם בזכות הטעם העגול והחלק שלה, צבעה הזהוב היפה וטעמה הרענן. קרלסברג היא בירה קלילה ומרווה במיוחד ובזכות כך היא פרטנרית אידיאלית כמעט לכל סוגי האוכל, בין אם מדובר במנות בשר מושחתות, כריכים בשרניים, מנות קיץ מרעננות וקלילות כמו סלטים ודגים נאים וגם אוכל אסיאתי מתובל. המרירות העדינה של בירה קרסלברג יחד עם הקלילות שלה מצליחות להשתלב עם כל ארוחה.

5% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירה קרלסברג:

 שרימפס קריסטל באיולי צ’יפוטלה  קלמארי צרוב

 

מסורת מדעית

מלבד היותו תעשיין בתחום הבירה ג’יי סי ג’ייקובסן היה ידוע גם כפילנתרופ, חובב מחקר ומדע. בשנת 1876 הוא החליט להשקיע חלק מרווחי החברה. בהקמת “קרן קרלסברג”, שמטרתה לתמוך, לעודד ולטפח מדע, אמנות ותרבות בדנמרק. Carlsberg Foundation לקחה על עצמה לנהל את “מעבדת קרלסברג” שהוקמה רק שנה לפניה ולתמוך בה כלכלית, במטרה להמשיך ולשפר את איכותה של הבירה ואת טעמה. ג’ייקובסן האמין, שקידמה מושגת באמצעות פתיחוּת וחלוקת ידע ללא גבולות מסחריים, ועל כן התגליות המדעיות שהמעבדה תייצר צריכות לשרת לא רק את האינטרסים של קרלסברג, אלא יש להפיץ ולשתף אותן על מנת שישרתו את כלל תעשיית הבירה בעולם.

בין הגילויים המשמעותיים של המעבדה מלבד שמרי הקרלסברגנסיס המהפכניים אפשר למצוא את סולם ה-Ph, המוכר בעיקר מעולם רפואת השיניים אך למעשה פותח לראשונה במעבדות קרלסברג בידי ד”ר סורנסון. הוא הבין, שאם לכל נוזל תיקבע רמת ה-Ph המתאימה לו, האיכות והטעם של הבירה ישתפרו. נכון להיום יישומו של סולם ה-Ph של סורנסון הוא אינסופי, החל במזונות ועד קוסמטיקה ותרופות.
“קרן קרלסברג” מעניקה בכל שנה מלגות בסך מיליוני יורו עבור מחקרים שונים בתחומי מדעי החיים, מתמטיקה, פילוסופיה ומדעי החברה והרוח.

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *