חיפוש מתקדם

שישי אצל זינו

סדנה חד פעמית בהחלט במסעדת הדגים הטובה בישראל לחברי קהילת "פודי"

Pascado1C
יחיאל זינו לא עובד בימי שישי. זהו עיקרון, זאת למרות שהמסעדה כשרה וסגורה גם בשבת. זינו (34) נשוי + שתיים, הוא המייסד, השף ושותף מסעדת “פסקדו” באשדוד, שיותר ויותר מצדיקה את התואר “מסעדת הדגים הטובה בישראל”. זינו לא אוהב פרסום, לא מתלהב מחשיפה ואוהב בעיקר את הסועדים שלו. מבחינתו הוא חי בגן עדן ובמחוז ילדותו – העיר אשדוד. לא כאן המקום לחשוף על אילו נימים פרטנו וכמה השתדלנו אבל “פסקדו” נפתחה במיוחד בשבילנו לסדנה וארוחה פרטית לחברי קהילת “פודי” של “על השולחן”. בסך הכל הוא הסכים לכ-25 מקומות והם התמלאו בתוך יום מאז פרסום האירוע. זינו כמו זינו וכמו כל אשדודי, לא חסך באוכל ובפינוקים. למרות שבמשך שבוע לא היו בים של אשדוד סרדינים ודגי אנשובי, זינו לא ויתר וממש באותו בוקר הוא הצליח לשים ידו על דגים מתאימים שנדוגו כמה שעות לפני כן.

ים של דגים: דג במעטפת עם גבינת סנט מור ועלי גפן

sadna_650_500

אנשובי אשדודי?
האירוע התחיל בסדנה לכבישה מהירה של דגים במלח. זינו התחיל דווקא במוסר ים (אמיתי) שהכבישה באה לו במקום בישול והוא מוכן לאכילה בתוך 24 – 48 שעות. זהו, כובשים, שוטפים, מייבשים ומניחים בשמן זית עם שמן קנולה. אחר כך הוא המשיך לעוד דגים כשהשיא היה כמובן דגי האנשובי של חוף אשדוד. מנקים, כובשים באותו האופן, ממתינים משהו כמו שעה ואוכלים. “זה כמו מרמלדה”, מסכימים הסועדים.
ועוד למדנו לכבוש ביצי דגים: “יש לי פריבילגיה שאין להרבה מסעדנים. בכל בוקר אני מתחיל את היום בחנות של השותפים שלי ולוקח מציאות מהם אני מכין ספיישלים. כך אני גם מכין ביצי דגים, שאני חולב אחת אחת. זה כמו להכנס לחנות צעצועים”.
ואז עברנו לארוחה (תשמעו טוב):

– סלט דודו
– אינתיאס כבוש במלח – 24 שעות
– סשימי סלמון עם שמן סומסום רותח
– ביצת עין ובוטארג
– כנף מוסר
– סירות חסה עם טונה אדומה, סלט קליפורניה ופאנקו קלוי
– סטיק בר ים ברוטב מרוקאי חריף
– קינוחים

לצד הארוחה, נהנו הסועדים משלושה סוגי יינות נפלאים של יקב תבור: אדמה סוביניון בלאן 2016, אדמה רוסאן 2015 ואדמה 2 ריזלינג 2015 שעשו לכולם מצב רוח מרומם. בסיום הארוחה הייתה זו כבר שעת צהרים. שבעים ומרוצים קינחנו בביקור חטוף במעדניית הדגים של האחים זינו בצפון העיר. “בעצם, עוד לא עשיתי אירוע פתיחה למסעדה. אולי יום אחד אני אחליט שהגעתי לשלב שבו אוכל להכריז על האירוע”, קובע זינו.

ואם עדיין לא שבעתם מדגים: דג ברוטב יווני עם עגבניות וזיתים 

פסקדו – מרטין בובר 1 אשדוד, טל’ 08-8523063

Pascado_650x500

adama_650_650

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *