חיפוש מתקדם

שלומי חוזר הביתה

סנטוריני, תל אביב, פריז, מוסקבה – אלה רק כמה מתחנות חייו המקצועיים והאישיים של השף שהספיק עוד לעבוד ב"תרווד הוורוד" ובמסעדת "קרן". היום הוא במסעדת "סנטה רוזה" בתל אביב, שחוגגת השבוע שנה לפעילותה. 

בשבילנו האי היווני סנטוריני הוא עוד דיל תיירותי, אך לשף שלומי גולדפינגר, אלו זכרונות ילדות, זה הבית, שם הוא נולד. לא, הוא לא היה שף סלב, הוא למד, עבד באירופה כשף, בנה חיים, ספג מהלומה אישית קשה ועכשיו חי עם בתו בתל אביב. גולדפינגר נולד למשפחה של מגורשי ספרד, שחיה בתוך הקהילה המפוארת של סלוניקי, והצליחה להמלט בתקופת מלחמת העולם השנייה מפני הנאצים. אמו נולדה שם. אביו, שמוצאו מפולין, הגיע לארץ, נשלח מטעם התעשייה האווירית ליוון, הכיר את אמו של שלומי, ונשאר איתה בסנטוריני, אחד המרהיבים בין איי יוון.

פותחים טברנה אצלכם בבית
גיא וקנין – השף הישראלי שמטריף את האמריקאים

ילדות על הים

“גדלתי באי בתקופה שלטון הקולונלים. חיינו בעוני, והיינו מקבלים אוכל על פי תלושים. למזלנו לא היתה לנו בעיה עם דגים, כאלה היו לנו המון, אבל את השוקולד הראשון בחיים אכלתי רק בגיל שש, קיבלתי חפיסה מחבר שהגיע מחו”ל. כל יום הייתי שובר קוביה ואוכל ואת השאר מחביא מתחת לכרית. ככה סחבתי חודש. אבל עם כל העוני, הייתה לי ילדות מקסימה. רוב הזמן בילינו בים. היינו חסונים, חזקים ונועזים. נכון, עד היום יש לי סיוטים משמן הדגים שאמא שלי הכריחה אותי לשתות מדי יום, אבל זו היתה ילדות מקסימה כי החיים היו פשוטים”.

shlomi_8_650
שף שלומי גולדפינגר.

בשנת 1986 הוא עלה לארץ בגפו. לאחר שנתיים בקיבוץ דפנה בגליל התגייס לצבא ושירת ארבע שנים בקומנדו הימי – “המילואים האחרונים היו על המרמרה ואז פרשתי”. בהמשך הצטרפו אליו הוריו ועלו לארץ.
כשהשתחרר שמע על מענק לעבודה במלונאות והחל לעבוד במלון דן. הוא עבד ולמד שנה, ואז הצטרף למסעדת “קרן” של חיים כהן ואירית שנקר. גולדפינגר הגיע למסעדה בשנת הפעילות האחרונה שלה, ולאחר שנסגרה עוד הספיק לעבוד ב”תרווד הוורוד” של צחי בוקששתר. כשגם זו נסגרה, יצא לקנדה כדי לסייע לחבר לפתוח מסעדה יוונית. ב-1996 חזר לארץ כדי לסייע לצחי בוקששתר להקים את רשת ההמבורגרים “בלאק”. “אחרי שפתחנו את הסניף בבאר שבע אמרתי לצחי שאני רוצה ללמוד באירופה. צחי דיבר עם מי שדיבר וכך הגעתי ללימודים בקורדון בלו. למדתי שם ארבע שנים ונשארתי עוד שלוש שנים כמורה”.

אומני הבשר האמיתיים נמצאים בכלל בפייסבוק
גאוני ונועז: הכנאפה המדוברת של חיים כהן

יבגניה

בשנת 2006 הוא קיבל הצעה להיות השף של ביסטרו L’ami Jean ברובע העשירי בפריז, לאחר מכן עבר לקפה קונסטאנס, ביסטרו צרפתי מוערך ברובע ה-11. כאן התמזל מזלו וכך פגש את יבגניה, עורכת דין מרוסיה שהגיעה לעיר לחודש של השתלמות. הוא לא כל-כך הבחין באותה סועדת שהקפידה לאכול במסעדה מדי יום, אבל כשהיא השאירה לו פתק באמצעות אחד המלצרים עם מספר הטלפון שלה, הדברים זרמו במהירות. השניים שמרו על קשר של ביקורים תכופים בפריז ובמוסקבה, וזה נמשך גם כששלומי עבר להיות הסו שף של מסעדת Vox (בעלת כוכב מישלן אחד) בברלין. אחד האורחים הקבועים במקום היה הבעלים של מסעדת “פושקין” המפורסמת במוסקבה. “הוא חיזר אחרי שלושה חודשים עד שהסכמתי. גם יבגניה לחצה, וככה הגענו למוסקבה”.

shlomi_1_650
גולדפינגר. נולד ביוון, למד בפריז והתאהב במוסקבה. 

מדובר במסעדה שהיא מוסד ותיק, שמגישה אוכל רוסי אבל גם אוכל בהשפעות צרפתיות וסתם אוכל אקלקטי. למסעדה שלוש קומות וכל אחת מהן היא בעצם מסעדה נפרדת. “בקומה הראשונה – אוכל עממי וזול יחסית, הקומה השנייה מיועדת למי שרוצים לאכול אוכל טוב, מושקע ויקר, בתקציב של כ-500 דולרים למנה. בקומה השלישית – מסעדת אוליגרכים”. ומה הוא בישל? פילה מיניון על פטריות שיטאקי, דגים מכל העולם, סרטנים, תמנונים, קיפודי ים, דגי בלוגה (חידקן) וקוד שחור, וגם עגל חלב – “אוכל שאוליגרכים אוהבים לאכול”.
“חששתי מהחיים במוסקבה אבל התאהבתי בה. עיר מקסימה, גדולה, שפע של תרבות, מוזיאונים, מוזיקה. האנשים מקסימים. אנשים מאוד כנים, שאם אתה חבר שלהם, זכית בחבר לחיים. מאוד משפחתיים”.
במוסקבה נישאו שלומי ויבגניה, ואחרי שנה נולדה ביתם סופי. יבגניה המשיכה לעבוד כעורכת דין בתחום הנדל”ן. היא היתה שותפה במשרד עורכי דין גדול ועסקה, בין היתר, בעיסקאות במפרץ הפרסי ובעיקר בדובאי.

אנרכיסטים של בשר
המקומות הקטנים שמביאים את פריז לת”א

החזרה לישראל

“ב-2014 התגלה אצל אשתי סרטן. היא עברה טיפולים כימותרפיים מאוד קשים שבשלב הראשון הצליחו. אבל אחרי חצי שנה חלה הידרדרות וביולי 2015 היא נפטרה במוסקבה. סופי היתה אז בת כמעט 8. בעקבות המוות של אשתי החלטתי בינואר 2006 לחזור לארץ עם סופי. קשה לך לקום מהמיטה כל בוקר כשאתה יודע שאיבדת את הדבר שהכי חשוב לך בחיים. עד היום יש לי רגעים כאלה”. הוריו שגרים ברמת החייל בתל אביב הכשירו עבורו את הקומה התחתונה של ביתם. הוא עבד כמה חודשים במסעדת נוצ’ האסיאתית ברמת השרון, וכמה חודשים נוספים במסעדת “רק בשר”. בין היתר הוא גם בנה תפריט ויעץ קולינרית למסעדה גיאורגית בתל אביב.
“החלטתי שנמאס לי ממסעדות ואני פותח קייטרינג. פתחתי את קייטריג “Sofi’s Events””. באחד הימים ראה מודעת דרושים לשף במסעדת “סנטה רוזה”, שפתחה השפית חן שמגר בנאות אפקה, וכך הוא מצא עבודה ממש קרוב לבית: “יש אהבה גדולה והבנה ביני לבין חן, ומבחינתי זו התחנה האחרונה. אני מתכוון לעבוד עם חן ואז לפרוש. עדיין לא התאקלמתי, קשה לי לחזור למנטליות הישראלית, ומה שמפריע לי בעיקר הוא חוסר הפירגון. אבל המסעדה של חן היא כמו בית עבורי”. החלום – “לקנות קטמרן, להפליג ולבשל, להכיר תרבויות, לבשל להנאתי, לחיות את החלום. עוד ארבע שנים אני בן 50 וזה יהיה הפינאלה שלי. אני אתן לחן ארבע שנים מחיי ואתחיל לשוט מסביב לעולם”.

shlomi_7_650
“המסעדה של חן היא כמו בית עבורי”. שלומי וחן.

סנטה רוזה

כמעט שנה פועלת ברחוב קהילת סלוניקי בנאות אפקה שבצפון מזרח תל אביב מסעדת “סנטה רוזה”, שהקימה השפית חן שמגר. “סנטה רוזה היא הגשמה של חלום. רציתי לפתוח ביסטרו קליפורני שיגיש אוכל משובח ויין איכותי במקום עם אופי שכונתי”, היא מספרת. המטבח הקליפורני התפתח משנות ה-70′ והלאה, על ידי כמה שפים מובילים ששאפו להפוך את המטבח האמריקאי למתקדם ואיכותי יותר. יש בו חשיבות רבה לטריות, מקומיות ועונתיות, וליצירת “פיוז’ן” – כור היתוך, של מטבחי המהגרים מקליפורניה – אסייאתי, מקסיקני ואירופאי.
ב”סנטה רוזה” אפשר לבלות בערב, לאכול ארוחת צהריים עסקית או להתפנק בבראנץ’ בסוף השבוע.
ביום חמישי הקרוב (6.7) חוגגת המסעדה שנה של פעילות, לפרטים נוספים הקליקו כאן.

shlomi_3_650
פותחים שולחן ב”סנטה רוזה” | צילום מתוך עמוד הפייסבוק

אולי יעניין אתכם גם:
הכוכבת האמיתית של הבראנץ’
חגיגת יום הולדת קיצית
קל ומהיר: 10 מנות חזה עוף זריזות

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *