חיפוש מתקדם
אמרו לי להביא יין
כאן תמצאו את רוב התשובות לשאלה אילו יינות כדאי להביא לארוחת החג. בשיתוף עם חמישה מן היקבים המובילים בארץ יצרנו נבחרת של 20 בקבוקים מקומיים טובים, שיתאימו לכל רגעי הפסח - כל אחד בדרכו המיוחדת.

 

כמה מסובך זה כבר יכול להיות? ניגשים לסופר (הרציניים יעדיפו חנות יין מתמחה, המחוברים — חנות מקוונת) ומלקטים כמה בקבוקים מהבמות של מבצעי החג, הפזורות במיקום אסטרטגי בקרבת הקופות. גם מתוך חבילות השי, המצטברות בבית בשבועות שלפני הסדר, אפשר לשלוף רביעייה או שישייה וזהו, סגרנו פינה, עוברים לסעיף הבא ברשימה העמוסה של מטלות טרום-חג.
אבל רגע, אתם הרי פודיז, כך לפחות חושבים החברים ובני המשפחה, ומכם מצפים ליותר. בתור פודיז אתם יודעים שיין מתאים וטוב יכול להציל את הערב – לשמח את האוכל, להחליק סכסוכים נושנים ובאופן כללי להשרות על כולם מצב רוח מחויך. כל מה שצריך כדי לבחור נכון הוא להשקיע מחשבה ולאסוף קצת אינפורמציה: לשאול את הבשלנ/ית הראשי/ת מה בתפריט (הם ימותו על זה!), לברר בעדינות מי עוד מביא יין ואיזה, להתעניין כמה קרואים יהיו, באילו גילאים וכמה הם אוהבים לשתות. ואפשר פשוט לעבור יחד עם המארחים על מהלך הערב – משלב ההתכנסות דרך קריאת ההגדה ועד הקינוח – ולבנות איתם את תסריט השתייה הרצוי.

כאן תמצאו את רוב התשובות לשאלה אילו יינות כדאי להביא לארוחת החג. בשיתוף עם חמישה מן היקבים המובילים בארץ יצרנו נבחרת של 20 בקבוקים מקומיים טובים, שיתאימו לכל רגעי הפסח – כל אחד בדרכו המיוחדת.