מתכון

פילה בקר ביין אדום ועשבי תיבול

אפריל 2017
צילום: רונן מנגן | סגנון: רותם ניר
צילום: רונן מנגן | סגנון: רותם ניר

פילה עגל ברוטב יין אדום היא מנה קלאסית, אך במתכון הזה לא נכין את הרוטב אלא נשרה את הבשר ביין כדי להחדיר לתוכו את הטעמים.

הכי חשוב איפה קונים את הבשר: צריך קצב אמין ומיומן שאתם סומכים על המילה שלו. בקשו נתח שיושן 5 ימים. פילה עגל ברוטב יין אדום היא מנה קלאסית. במתכון הזה לא נכין את הרוטב, אלא נשרה את הבשר ביין כדי להחדיר לתוכו את הטעמים. חשוב להוציא מהמקרר כחצי שעה לפני הצלייה. צולים נתח שלם על הגריל ופורסים לפני האורחים.

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים
שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות

אופן ההכנה

1

מערבבים את כל החומרים בקערה או בתבנית עמוקה ומשהים את הבשר במקרר למשך 3 שעות לפחות ועד 24 שעות.

2

מוציאים את הבשר מהמרינדה ומנגבים נוזלים

3

מניחים את הפילה השלם על גריל פחמים וחורכים את הבשר 8 דקות. הופכים וצולים עוד 8 דקות. המטרה היא לקבל בשר מושחם בחלקו החיצוני ואדום בחלקו הפנימי. למי שמעדיף את הבשר עשוי יותר, אפשר להשאיר אותו קצת יותר זמן על האש. משהים 10 דקות לפני הפריסה.

גיוונים:

  • אפשר גם בבית 1: מחממים תנור ל-200 מעלות. מנגבים את נתח הפילה מהמרינדה, סוגרים במחבת כבדה ולוהטת 3 דקות מכל צד ומעבירים לתנור ל-25 דקות עד לדרגת מדיום.
  • אפשר גם בבית 2: מנגבים את נתח הפילה מהמרינדה ופורסים לטבעות בעובי 5 ס"מ. מחממים היטב (כ-3 דקות) מחבת ברזל יצוקה וכבדה. משמנים גמעט שמן זית וצולים את נתחי הבשר 2 דקות. מתבלים במלח גס ופלפל שחור טחון וצולים עד שהבשר משתחרר בקלות מהמחבת. הופכים לצד השני וצולים עוד 2 דקות. צולים עוד דקה ומשהים 5 דקות לפני הפריסה, על מנת שהנוזלים לא יזלגו החוצה והבשר יתקבל עסיסי.