מקודם

התנהלות משפחתית עם כרטיסי אשראי: כך עושים את זה נכון

צילום: Pixabay באתר PEXELS
צילום: Pixabay באתר PEXELS
30 ביוני 2024

הכירו את משפחת כהן, משפחה ישראלית טיפוסית בה ארבע נפשות, עם צרכים ויעדים פיננסיים מגוונים. ישראל וישראלה כהן, יחד עם שני ילדיהם המתבגרים, ציון וציונה, פיתחו גישה מקיפה וחכמה לשימוש בכרטיסי אשראי. 

אנחנו כמובן לא מדברים על משפחה אמיתית. מטרתנו, בשורות הבאות, להדגים לכם כיצד משפחה צריכה ויכלה להתנהל עם כרטיסי אשראי.

הרכבת השילוב המושלם של כרטיסי אשראי

כרטיס קאשבק
ישראל, המפרנס העיקרי, משתמש בכרטיס אשראי קאשבק להוצאות יומיומיות. כרטיס זה מציע החזר כספי על מצרכים, אוכל בחוץ כל שאר הרכישות. על ידי ריכוז הוצאות רבות בכרטיס זה, המשפחה חוסכת סכום נאה בכל חודש.

כרטיס טיסות
ישראלה, שמטפלת ברוב סידורי הנסיעות של המשפחה, משתמשת בכרטיס אשראי של תגמולים על טיסות, שמציעה צבירת נקודות על כל שקל שהיא מוציאה. את הנקודות אפשר להמיר לתשלום עלן טיסות, מלונות והשכרת רכב. בנוסף, הוא מספק הטבות כמו שליחת מזוודות חינם, עדיפות בעלייה למטוס וגישה לטרקלינים. בני הזוג (ולפעמים גם הילדים) טסים לא מעט, כך שהנקודות וההטבות מוסיפות ערך רב.

כרטיס ספציפי לחנות
ציונה, הבת הבכורה, נרשמה לאחרונה למועדון לקוחות של חנות בה היא רוכשת הרבה, וקיבלה כרטיס אשראי שמציע הנחות בלעדיות, נקודות על רכישות ואפשרויות מימון מיוחדות עבור פריטים. 

התנהלות משפחתית עם כרטיסי אשראי

פגישות משפחתיות
בני הזוג כהן מקיימים פגישות חודשיות כדי לדון בכספים, כולל השימוש בכרטיסי האשראי. הם עוקבים אחר ההוצאות ודנים בכל ההוצאות הקרובות. השקיפות מבטיחה שכולם מודעים למה שקורה ומטפחת תחושת אחריות קולקטיבית.

הגדרת תקציב
לכל אחד מבני המשפחה יש תקציב ייעודי לשימוש בכרטיס האשראי שלו/ה. ישקאל וישראלה קובעים את התקציבים האלה על סמך ההכנסות וההוצאות החודשיות שלהם. התקציבים של ציונה וציון (שעוד לא מספיק גדול לכרטיס משלו) קטנים יותר וממוקדים בצרכים ספציפיים, כדי ללמד אותם לנהל כסף בחוכמה.

מקסום תגמולים והטבות
בני המשפחה פועלים בחוכמה לגבי מקסום התגמולים בכרטיס האשראי שלהם, כולל ניצול של מתנות הצטרפות ומבצעים מיוחדים.

קרן חירום וחסכונות
בעוד שהם משתמשים בכרטיסי אשראי מטעמי נוחות ותגמולים, בני הזוג תמיד מחזיקים בחסכונות נוספים כדי לא להסתמך רק על כרטיסי אשראי עבור הוצאות בלתי צפויות, ולשמור על היציבות הפיננסית של המשפחה.

חינוך לאחריות פיננסית
ההורים מאמינים בחינוך לגבי אחריות כלכלית מגיל צעיר. הם מערבים את הילדים בדיונים פיננסיים, מלמדים אותם את חשיבות התקצוב ועוקבים אחר השימוש של ישראלה בכרטיס האשראי. כל זה מכין אותם לעצמאות כלכלית עתידית.

לסיכום

הגישה של משפחת כהן לשימוש בכרטיסי אשראי מדגימה כיצד משפחה יכולה להרכיב רשת של כרטיסים – כולל קאשבק וכרטיס לטיסות – כדי למקסם את ההטבות תוך שמירה על התנהלות פיננסית נכונה. גם אתם יכולים ללמוד מהדוגמה כדי לפתח התנהלות נכונה ושימוש אחראי בכרטיסי אשראי.