מקודם

הופכים את הבישול והאפייה לחוויה – התנורים המומלצים לשנת 2021

צילום: סימנס
צילום: סימנס
26 בספטמבר 2021

עם תחילת תקופת הקורונה נסגרו המסעדות וכולנו מצאנו את עצמנו בבית, אופים ומבשלים אוכל ביתי. בתחילה הכנו את הדברים הבסיסיים שאנחנו מכירים, אבל אחרי תקופת הסתגלות קצרה עברנו למתכונים מורכבים יותר והפתענו אפילו את עצמנו.  

השנתיים האחרונות הציתו ברבים מאיתנו את התשוקה לאפיה, והבישול והאפייה הביתיים הפכו לטרנד עולמי עם עוד ועוד אנשים שאופים ומבשלים בבית. השהות בבית פינתה עבור רבים מאיתנו זמן רב להתנסות בבישול ואפייה, לגלות את יצר האפייה החווי בנו, להתאהב בו ולפתח אותו.  

עכשיו, אחרי שהפכנו לאופים מנוסים, ולקראת השנה החדשה, זה הזמן לקחת את התחביב החדש צעד אחד קדימה ולהתחדש בתנור שיאפשר לנו לממש את הפוטנציאל שגילינו שקיים בנו. 

תנור משולב או תנור בילד אין? 

בעבר היינו רגילים שתנור וכיריים הם חלק ממכשיר אחד, אך במטבחים החדשים ישנו יתרון דווקא לתנור בילד אין, ולא לתנור משולב.  

ישנן כמה סיבות שהופכות את תנור הבילט אין לתנור המומלץ –  

עיצוב – במטבחים החדשים ישנו דגש רב על עיצוב המטבח. תנור הבילד אין משתלב עם ארונות המטבח ותורם למראה עיצוב נקי ואחיד.  

מיקום – את תנור הבילד אין אפשר למקם בכל מקום במטבח כחלק מהמטבח עצמו. 

גמישותרכישת תנור בילד אין מעניקה לכם גמישות במיקום התנור וגם במיקום הכיריים.  

תכניות אפייה ובישול משופרות התואמות את הצרכים שלכם 

משפחה, חברים, מוכרים וטכנאים יכולים להמליץ לכם על התנור המומלץ בעיניהם, אבל בסופו של דבר אתם אלו שמשתמשים בתנור ויודעים הכי טוב מהן הדרישות שלכם מהתנור שלכם. 

לכן, הדבר החשוב ביותר הוא שהתנור יענה על הצרכים שלכם ויכלול תוכניות אפייה המתאימות להרגלי הבישול והאפייה שלכם. כמות קטנה מדי של תוכניות אפייה תגביל את השימוש שלכם בתנור.  

תנורי האפייה של סימנס, למשל, כוללים 13 תוכניות אפיה ושלל טכנולוגיות בישול מתקדמות, שמתאימות גם לבשלנים מנוסים וגם לחובבים שמעדיפים תנור אפייה מהיר וקל להפעלה.  

רוב תוכניות האפייה מופיעות בצורה כזו או אחרת בתנורים ורבים נוטים לחשוב שאין הבדל משמעותי בין התנורים השונים. אך גם בתכניות האפייה שהפכו לחובה בכל תנור יכולים להיות הבדלים בין תנור אחד לאחר. 

אם ניקח לדוגמא את תכנית הטורבו, המורכבת מגוף חימום עגול הנמצא בדופן האחורי של התנור, מאחורי מאוורר הטורבו, שתפקידו לפזר את החום בצורה שווה ואחידה בכל מפלסי התנור. תכנית זו קיימת כמעט בכל תנור, אך בחלק מהתנורים היא משופרת ומשודרגת. 

בתנורי סימנס למשל, תוכנית הטורבו כוללת טכנולוגיה חדשנית המספקת פיזור חום אידיאלי בכל החלל הפנימי של התנור באמצעות מאוורר המסתובב לשני הכיוונים במהלך האפיה, ומבטיחה שהמנות יצאו מהתנור באופן מושלם, לא משנה אם הן מונחות במפלס העליון, התחתון או האמצעי. 

עובד בשבילכם גם אחרי שהאפייה מסתיימת 

הטכנולוגיות החדשות לא דואגות רק ליכולות האפייה של התנור, אלא גם לתחזוק התנור לאחר השימוש בו והכנתו לשימוש הבא.  

כדי לחסוך מכם את העבודה ההקשה של ניקוי התנור לאחר השימוש, מומלץ לבחור בתנור עם טכנולוגיית ניקוי פירוליטית המאפשרת לתנור לנקות את עצמו. איך זה עובד? בלחיצת כפתור התנור מתחמם לטמפרטורה של כ-480 מעלות, ושורף את כל שאריות המזון שנדבקו על דפנות התנור, הרשתות והמסילות. לאחר סיום הפעולה ניתן לנגב מרצפת התנור את שאריות המזון שהפכו לאפר.  

צילום: סימנס
צילום: סימנס

תנור עם גב ועם אחריות 

הדרך הטובה ביותר לבחון את רמת האמון שהחברה המשווקת נותנת במוצריה היא לבחון את מספר שנות האחריות שמציעה החברה על התנורים שלה. 

תנור שמגיע עם אחריות ארוכה מעיד על חברה שמאמינה במוצר שלה ועומדת מאחוריו. תנורי סימנס לדוגמא מגיעים עם 3 שנות אחריות* בתוספת 199 ₪ בלבד, בנוסף לאחריות המוענקת למוצר לשנה כמפורט בתעודת האחריות. 

דרך נוספת לבחון את אמינות התנור היא באמצעות חוות הדעת של בעלי המקצוע, העוסקים בתיקון תנורים ונתקלים במסגרת עבודתם בכל דגמי התנורים הקיימים.  

בסקר שנערך בקרב 30 טכנאי מוצרי חשמל, נבחרה חברת BSH, יבואנית מוצרי החשמל הביתיים של סימנס, ליצרנית התנורים הבנויים האמינה ביותר. הטכנאים שהשתתפו בסקר בחרו את החברה המומלצת על פי השירות הטוב ביותר ואספקת החלפים המהירה ביותר.  

בחירה בטכנולוגיה מתקדמת שבאה לידי ביטוי בכל שלבי השימוש בתנור, מהאפייה עד לניקוי, עם שירות ואחריות מלאים והמלצות של בעלי המקצוע, תבטיח לכם שהתנור הבא שלכם יהפוך את האפייה והבישול שלכם לחוויה.  

שנתיים אחריות בתוספת 199 ₪ בלבד, בנוסף לאחריות המוענקת למוצר לשנה כמפורט בתעודת האחריות. ברכישת הדגמים המשתתפים אצל המשווקים המפורטים בתנאי המימוש ובכפוף אליהם. התשלום יתבצע מול חברת השירות 2220*. התמונה להמחשה בלבד.