צילום: pexels
צילום: pexels
7 ביולי 2021

כשבוחרים כל פריט לחדר הילדים חשוב שתהיה התאמה גם לצרכיו ורצונו של הילד וגם לרצונות שלכם ההורים. הדבר נכון גם כאשר בוחרים את המיטה שבה ישנו הילדים. מצד אחד המיטה צריכה לספק נוחות ומצד שני עליה להתאים לעיצוב החלל. אין צורך להתפשר על אף אחד מהפרמטרים האלו, וניתן בהחלט למצוא את המיטה המושלמת עבור הילדים ועבורכם כך שכולם יהיו מרוצים. הינה מספר טיפים מעולים לבחירת המיטה לחדר הילדים.

התאמה למידות

כדי לוודא שהמיטה בחדר הילדים תשתלב בצורה הומוגנית בחדר, חשוב לרכוש אותה לפי המידות הנכונות. גודל המיטה חייב להתאים לגודלם של הילדים גם כן, זאת כדי שיהיה להם נוח לישון בה ולילותיהם יהיו שלווים. לכן, חשוב שלא להתפתות לרכוש מיטה קטנה שעלולה להגביל אותם מבחינת מרחב ונוחות בפרט כשיגדלו בעתיד. על אותו משקל יש לשים לב לא לרכוש מיטה גדולה מדי שעשויה לגרוע מהמרחב בחלל וליצור תחושה של חדר חנוק וקטן. מיטת ילדים בגודל האידיאלי תהיה כזו שתאפשר חופש תנועה בחדר לשאר הפעילויות הנעשות בו, כמו משחק עם חברים או הכנת שיעורי בית, ולצד זה תעניק לילד מקום עוטף המאפשר שינה בטוחה. 

כמה ילדים יש בחדר?

לא בכל בית יש לכל ילד חדר משלו. לעיתים שני אחים מתגוררים בחדר אחד יחד. במקרה כזה מן הסתם דרושות שתי מיטות. אם החדר הוא גדול, אפשר כמובן להציב שתי מיטות נפרדות לכל אחד מהילדים. אם החדר קטן, מיטת קומתיים תהיה הפתרון הטוב ביותר שכן תפיסת המרחב היא לגובה ולא על גבי הרצפה. כמו כן, אם הילדים אוהבים לארח חברים אפשר לשלב מיטה המציעה אפשרות של שליפת מיטת חבר. זו אופצייה נפלאה לאירוח שאינה תופסת מקום בחלל בכל עת. 

גילאי הילדים

כל גיל מביא עימו דרישה להגשמה של צרכים שונים, במיוחד במהלך הילדות שבה ההתפתחות מתרחשת ללא הרף. לכן, את המיטה חשוב להתאים לגיל הילדים כדי להבטיח שיחושו בנוח ויהיו בטוחים תמיד. יחד עם זאת, כדאי לרכוש מיטה עם מחשבה על העתיד, שכן לא תרצו להחליף את מיטת הילדים פעם בשנה. אם אתם עוברים למיטת ילדים בגיל צעיר יחסית, מומלץ שלא לבחור במיטה הדורשת טיפוס אליה אלא במיטה צמודה לקרקע. כך במקרה שהילד מתעורר באמצע הלילה הוא לא יצטרך לגשש את דרכו בסולם. בגילאים בוגרים יותר מיטת גלריה יכולה דווקא לספק לכם  פתרונות נהדרים. מתחת למיטה תוכלו להציב משטח עבודה וישנן מיטות שכבר מגיעות עם אזור עבודה ואפילו מגירות אחסון. כך יהיה לילדיכם מקום שקט ונוח להכין בו את שיעורי הבית. 

מענה גם לצורכי אחסון

אחד הדברים המתסכלים ביותר עבור הורים הוא חדר ילדים מבולגן. אומנם בלתי אפשרי להבטיח שהוויכוחים על סידור החדר ייעלמו כליל, אך עם כמות מספקות של מקומות אחסון תוכלו להפחית אותם משמעותית. מיטת הילדים יכולה לספק לכם פתרונות מפתיעים שיעזרו לילדים לסדר את החדר בקלות. ישנן מיטות ילדים המשלבות מגירות שאותן ניתן לשלוף ולהשתמש בהן לנוחיותכם. 

אם אתם רוצים פתרון אידיאלי עוד יותר, בחרו במיטת גלריה עם שולחן כתיבה ומגירות כפי שציינו קודם לכן. אך זהו לא הסוף לפתרונות האחסון במיטה מסוג זה. למעשה ניתן לשלב בה גם ארון ספרים ואפילו ארון בגדים נוסף עם מגירה. כך למעשה אתם מקבלים פתרונות לחפצים שונים בחדר הדורשים מקום משלהם. אם חדר הילדים קטן יחסית זו תהיה הבחירה הטובה ביותר, שכן היא מעניקה מענה לכל בעיה.