מתכון

ביצ'ו קימצ'י

יולי 2019
2 דירוגים
קימצ'י. צילום: shutterstock
קימצ'י. צילום: shutterstock

אין פה המון עבודה, אבל נדרשת הקפדה על הכללים. חשוב להתחיל עם כרוב מוצק ופריך - כרוב רך מדי הוא לא יעמוד בהתססה

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

לנוזל כבישה

למשחת תיבול

שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

מכינים את נוזל הכבישה

1

מניחים את כל החומרים למעט קמח אורז בסיר עם 2 כוסות מים ומבשלים כ־20 דקות ברתיחה עדינה ללא כיסוי. מסננים, שומרים את הציר שמתקבל ומעלים שוב על האש. מוסיפים קמח אורז ומערבבים כ־5 דקות להסמכה. מסירים מהאש ומצננים.

ממליחים את הכרוב

2

מסירים מעט מבסיס הכרוב וחוצים אותו לאורך. יוצרים חתך בעומק של ½1 ס"מ לרוחב הבסיס. ממליחים כל אחד מעלי הכרוב בלי לנתק אותם מהבסיס - מפרידים בעדינות וזורקים פנימה מלח. מניחים את חצאי הכרוב המומלחים בקערה רחבה כשהצד החתוך כלפי מטה, מניחים מעליהם צלחת ועליה קערה מלאת מים (או כל משקולת אחרת). אחרי שעתיים וחצי הופכים את הכרוב; הוא יגיר הרבה נוזלים וזה בסדר. מניחים לעוד שעתיים או עד שהשדרה הלבנה של הכרוב רכה וקל לכופף אותה.

מכינים את משחת התיבול ומתסיסים

3

מוציאים את הכרוב מהקערה, שוטפים היטב ומייבשים בניעור. מערבבים את עיסת האורז שהכנו עם אבקת הפלפל עד שהיא הופכת אדומה, מוסיפים את יתר החומרים ומערבבים לעיסה אחידה. מורחים כל עלה כרוב בכמות נאה של משחה - הוא צריך להיצבע באדום. מקפלים את הכרוב לשניים ועוטפים בעזרת העלה החיצוני ביותר לסגירה. מניחים בכלי חרס או כלי פלסטיק. משאירים להתססה מחוץ למקרר 36 שעות. אחריהן הכלי מתמלא נוזלים שמבעבעים בעדינות. מעבירים את הקימצ'י למקרר לשבוע נוסף. הקימצ'י מוכן לאכילה ויכול להישמר במקרר עד חודש.