מתכון

עוגת "מלחמה"

העוגה האהובה על רונן חיון ז"ל, מתוך הפרויקט מתכון עם זכרון

11,724 בשלנים התעניינו במתכון זה
מאי 2019
עוגת מלחמה של רונן חיון. צילום: באדיבות פרויקט מתכון עם זכרון
עוגת מלחמה של רונן חיון. צילום: באדיבות פרויקט מתכון עם זכרון

עוגת מלחמה של רונן חיון ז"ל, מתוך פרויקט מתכון עם זכרון. אמו מספרת:" עוגה שהייתה מאוד אהובה על רונן. לא זוכרת מאיפה השם עוגת מלחמה,  אך הרעיון הוא שהכל נכנס יחד לקערה מערבבים ואופים. אפינו את העוגה לימי הולדת. מאוד קל לשתף בהכנתה ילדים כי אין צורך בהכנות מיוחדות.

החומרים טבלת מידות ומשקלות

לאחר האפייה

אופן ההכנה

1

מחממים תנור ל-180 מעלות. מערבבים הכל יחד היטב.

2

משמנים תבנית אפיה גדולה של תנור ואופים כ-30 דקות. העוגה מוכנה כשקיסם שננעץ בעוגה יוצא יבש.

3

לאחר האפייה מוזגים את היין המתוק ומגישים.

על רונן ז"ל:
רונן גדל והתחנך בהוד השרון.  בילדותו שיחק שחמט ואף נטל חלק בתחרויות ארציות, שיחק כדורסל בקבוצת הנוער מכבי הוד השרון במשך שנתיים, עסק ברכיבה על סוסים, היה חובב הצגות תיאטרון ואף חבר בתנועת הנוער הנוער העובד והלומד. אהבתו הגדולה הייתה המוזיקה. הוא הצטרף לבית-הספר למוסיקה חצי טון, שם עבד עם הרכבים מוזיקליים שונים והופיע במסגרת האירועים של בית-הספר ובתחרויות של כישרונות צעירים.
רונן נפל בקרב בלבנון ביום י"ז בתשרי תשנ"ח (18.10.1997). באותו יום שהה עם צוותו במארב ובשעות אחר-הצהרים זיהה הכוח מחבלים באזור הכסרא. הטנק שרונן נהג בו עלה לעמדת ירי וירה סדרת פגזים. במהלך חילופי האש ספג הטנק פגיעת טיל בחזיתו. רונן נפגע בחזהו ונהרג במקום. בן תשע-עשרה היה בנופלו.  רונן הותיר אחריו הורים ושלושה אחים: אייל, אופיר ועוז, אותו לא זכה להכיר, שנולד כארבעה חודשים לאחר נפילתו. הוא הועלה לדרגת סמל לאחר מותו. לעמוד ההנצחה של רונן