חיפוש מתקדם

סנדוויץ’ קובני

מתכון לסנדוויץ’ קובני
צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו

הרקות פועמות, הפה יבש והבטן צועקת: אוכל! קמתם אחרי לילה של שתייה ואתם יודעים בדיוק מה אתם צריכים: אוכל דשן, עשיר ומלא טעם, שלא דופק חשבון לדיאטה ולא משתחווה בפני הטרנד הבריאותי. לכבוד חודש המסיבות הגדול עינב אזגורי, השף של ה”סֶרוֶוסֶריָה”, מבשל אוכל נשמה מושחת, שנולד במיוחד לבוקר שאחרי.

סנדוויץ’ קובני הוא בעצם טוסט גבינה והאם, שמכיל מוחו ורדה (מעין פסטו), חלפניו ולפעמים גם פרוסות אננס. סופג האלכוהול המושלם.

הגרסה הספרדית לפסטו מכילה פטרוזיליה, כוסברה, שום ושמן זית. בקובה ובמרכז אמריקה מוסיפים גם אבוקדו, שמעניק לרוטב מרקם של איולי, והם משתמשים בו כממרח לכל דבר: בלחמנייה עם נקניקיה, בתוך סנדוויץ’ קובני, על דגים צלויים או תפוחי אדמה אפויים. אני מורח אותו גם על דגים ועופות לפני הצלייה בגריל. אחרי כמה שעות הרוטב מאבד את צבעו הבוהק, אבל הטעם שלו דווקא משתפר.

חומרים

למוחו ורדה:
לסנדוויץ':
להגשה:

אופן ההכנה

  1. מכינים את הרוטב: טוחנים את כל החומרים למעט שמן הזית במעבד מזון או בעזרת מוט ריסוק ידני. מוסיפים שמן זית בזילוף דק ותוך כדי עיבוד (אם המרקם סמיך מדי אפשר להוסיף מעט מים). טועמים ומתקנים תיבול.
  2. מרכיבים את הסנדוויץ': מורחים חמאה מומסת ומעט מוחו ורדה על שני צידי הלחם. מניחים על צד אחד מוצרלה, עליה שינקן ועליו אמנטל. מפזרים פרוסות חלפניו.
  3. סוגרים וקולים בטוסטר (רצוי טוסטר לחיץ) עד שהגבינה נמסה וזהובה בצדדים.
  4. מגישים עם ביצה קשה ועוד מוחו ורדה. את הרוטב שנשאר מאחסנים במקרר עד 5 ימים.