חיפוש מתקדם

פוקאצ’ה ארטישוקים

מתכון לפוקאצ’ה ארטישוקים
צילום: רונן מנגן | סגנון: עמית פרבר

כמה מסובך להכין כריך טוב? לא מסובך בכלל, אבל אם משקיעים בו עוד קצת תשומת לב – בוחרים בלחם הנכון, משחקים עם מרקמים וצבעים ומשתמשים בחומרי גלם משובחים – מקבלים יצירת מופת בין שתי פרוסות לחם. לכבוד עונת החגים, הטיולים והפיקניקים ולרגל יום הסנדוויץ’ הבינלאומי שחל בקרוב הכנו שמונה כריכים מושקעים עם הלחמים הטובים של מאפיית “שמרים” ושלל נקניקים, גבינות ומעדנים מבית “ישרקו – בית קולינרי למותגי איכות בינלאומיים״

את כל חומרי הגלם ניתן להשיג בסניפי “טיב טעם” ובמעדניות מובחרות בכל הארץ.

השילוב בין ארטישוק החמצמץ לגבינה בעלת טעם מתקתק-מפולפל הוא פשוט מושלם. אם מכינים את הכריך לפיקניק חותכים את הפוקאצ’ה ומכניסים את הגודיז פנימה.

חומרים

אופן ההכנה

מורחים ממרח ארטישוק על הפוקאצ’ות, מסדרים את פרוסות הגבינה ומפזרים רבעי ארטישוק, פרוסות בצל, עגבניות ורוקט. אם רוצים כריך חם מחממים את הפוקאצ׳ות כ-7 דקות ב-180 מעלות (ללא הרוקט)

“Gardeli” הוא ליין גבינות ייחודי שמגיע מהולנד ומתאפיין בתוספות יצירתיות ונועזות המצטרפות לגבינה. התוספות מבוססות על חומרים טבעיים, עשבים ותבלינים, והתוצאה היא גבינות בעלות טעמים מקוריים ומראה מעניין. פסטו אדום שמצטרף לגאודה הקלאסית מוסיף לה חריפות מעניינת ומנקד אותה באדום-כתום. נסו אותה גם בהכנת טוסט מקורי!