פלישתו של הבגט הענקי

פסקל טפר
פסקל טפר

בחודשים האחרונים פועלת מאפיית פופ אפ יחודית של תלמידי מגמת הקונדיטוריה בבית הספר לבישול דנון, בשישי הקרוב מצטרף אליהם מאסטר אפייה צרפתי

27 ביוני 2019

כל בתי הספר לבישול הגדולים בעולם נוהגים להפעיל מסעדת סטודנטים – לא קפיטרייה שבה התלמידים אוכלים צהריים, אלא מסעדה מוקפדת שמאפשרת להם להתנסות בבישול במטבח מקצועי ובאינטראקציה עם סועדים – בעצם הדמייה של חיי טבח אמיתיים. החל מפברואר 2019, בית ספר דנון מפעיל בנמל את פרויקט ״אפיית לילה״ כחלק ממסלול לימודי הקונדיטוריה. במסגרת הפרויקט תלמידי המסלול אופים בלילות חמישי ומעמידים לתצוגה, מתמחרים ומוכרים בימי שישי.

בכל יום שישי, החל משעות הבוקר תוצרי האפייה הלילית עומדים למכירה בחנות הצמודה לבית ספר, ההיצע לא שגרתי: איפה עוד בעיר תמצאו עוגת רוגלעך ענקית, קנאלה, קראפין (פרי אהבתם של קרואסון ומאפין), לחם קופים אישי או גדול מבצק קרואסון מבושם בהדרים?

ביום שישי הקרוב ה-28/6 יתארח בבית הספר, ויצטרף לאופי הלילה מאסטר האפייה הצרפתי פסקל טפר (דור רביעי לאופים צרפתיים בולנג'ר שזכה לעיטור כבוד מהממשלה הצרפתית ובעל רשת מאפיות בינ"ל), טפר יכין יחד עם תלמידי מגמת הקונדיטוריה מאפים ולחמים מקוריים בטכניקות מסורתיות, ובסגנונות שכמעט ולא מוכרים פה: לחמי בגט מסורתיים, לחמי דגנים, כיכרות שיפון ענקיות (במשקל של עד שלושה וחצי קילו), לחמי מחמצת שיימכרו לפי משקל, עוגות וטארטים עם פירות העונה כמו טארט סבלה ברטון עם נקטרינות ושטרויזל, טארט בריוש ומשמשים, בריוש שוקולד כרוך, טארט בוסקוט עם בצק פריך ולחם בריוש אבוד. וזוהי רק רשימה חלקית ומעלת ריר בהחלט.

מחירים: מאפי בוקר 12-18 שקלים, לחמים 35-22 תלוי בגודל, מאפי שמרים גדולים 45-54, טארטים 88-54
שעות פתיחה: הפופ אפ פתוח בכל יום שישי בין 08:00 ל-13:00.
כתובת: דנון בית הספר למצוינות קולינרית, נמל תל אביב, ביתן 10 (ליד הסופרפארם).