קיימות בתכל'ס

איך הופכים את חיי היומיום לידידותיים יותר לסביבה והופכים את הקיימות ליותר מטרנד חולף - אפרת אנזל ועופרי זוטא בהרצאה שעונה על כל השאלות

אפרת אנזל. צילום: דניאל לילה
אפרת אנזל. צילום: דניאל לילה
10 במרץ 2020

אף אחד מאתנו לא רוצה שגרטה תצעק עליו, וכולנו מבינים כמה חשוב לשנות הרגלים ולהפוך כל היבט בחיי היומיום שלנו לידידותי יותר לסביבה  ובזבזני פחות. אבל איך לעזאזל עושים את זה? איך מכניסים למטבח את הערכים האלו ברמה הפרקטית?

נשות האוכל אפרת אנזל ועופרי זוטא עורכות הרצאה וארוחה שבאות לענות בדיוק על השאלות האלו ולתת טעימה לאיך עושים את זה נכון. ההרצאה של אנזל תעניק טיפים שיעזרו לכם ליישם במטבח התנהלות מקיימת יותר, ותעסוק בין היתר בסוגיית המיחזור בבית ומה הוא בעצם אומר, מה המשמעות של דיאטת פלסטיק ווהשלכות שלה על הסביבה והבריאות שלנו, מה הם באמת ירקות אורגניים? ולמה צריך להסתכל על הטמפרטורה של המזגן.
עופרי זוטא תמשיך את המגמה היישומית ותלמד ותדגים איך "עובדים הפוך" -זאת אומרת איך מתכננים ארוחה כשמתחילים לא ממתכון אלא ממה שיש בבית – מה שכבר קנינו וקיים חשש שישאר זנוח במקרר לפני שנזכור להשתמש בו. היא תדגים מה עושים עם "זנבות" של ירקות כמו החלק הירוק של הכרישה, עלי גזר ועוד, וגם מה אפשר לעשות עם ירקות או מוצרים שהגיעו לסוף דרכם (בצל שהתחיל לנבוט, עדשים שפג תוקפן). אחרי ההדגמות והדיבורים תוכלו ליהנות מארוחה הטבעונית טעימה שזוטא מכינה בדיוק לפי כל העקרונות הללו.

קצת מספרים: ישראל נמצאת במקום השני בעולם בבזבוז מזון – 7 טון של מזון נזרקים לפח מדי יום אצלנו בארץ – 7 טון! כל יום! מחצית ממנו לגמרי ראויה למאכל. הבזבוז הזה הוא לא רק עניין של נזק סביבתי אגב, המזון המבוזבז פוגע לכולנו ישירות בכיס. מומחים מדברים על כ-8000 שקל שבית ממוצע בן חמש נפשות בישראל פשוט מעיף לפח כל שנה – לגמרי המחיר של חופשת קיץ מפנקת. המספרים האלה מטורפים, ההרצאה והארוחה נשמעות כמו צעד ראשון מצוין להתניע שינוי.

איפה: המטבח של זוטא, קיבוץ רמת דוד

מתי: יום חמישי ה-12/3 שעה 20:00

מחיר: 190 שקל

פרטים והרשמה: 052-3772688