מה מתבשל?

המלצות קנייה: שלושה דברים שאהבנו החודש

ארגז zero waste של עלה הביתה. צילום: גדעון בילינסקי
ארגז zero waste של עלה הביתה. צילום: גדעון בילינסקי

נכון, אין בקרוב חג או מועד אבל בכל זאת שמנו לב לכמה פריטים שווים שישדרגו את המטבח שלכם וגם יחסכו לכם כסף או מאמץ. הנה הם:

8 בנובמבר 2021

ארגז אפס פסולת

ברוח הקיימות והניסיון לצמצם בזבוז מזון, הושקה ב"עלה הביתה" יוזמה חדשה – מארז אפס פסולת. המשק החקלאי מעמק חפר, שמספק כבר שנים רבות תוצרת למסעדות ובשנים האחרונות גם לשוק הפרטי, נכנס בתקופה האחרונה ברצינות לרוח הבת־קיימא: "אנחנו מחפשים פתרונות יצירתיים", מספר גדעון בילינסקי, אחד הבעלים. "תמיד העולם של משקי הבית הוא זה שמניע תהליכים. אחרי שהשתתפנו בכמה מיזמי אקולוגיה וקיימות, הבנו שהעולם הזה חייב לפגוש גם את עקרי ועקרות הבית".
ארגז ה־waste Zero ,שנמכר באתר במחיר אחיד ונמוך במיוחד, כולל חמישה עד שבעה קילוגרמים של ירקות ופירות שאלמלא היו מוצעים למכירה – היו נזרקים. "אלה יכולים להיות פלפל חצי אדום חצי ירוק, גזר שיש לו צורה קצת מוזרה או ירוקים שגדלו מעבר לצפי הצריכה שלנו. מדובר במוצר משלים שמכוון להזמנה בנוסף על הזמנת הירקות ה'איכותיים' ביותר שלנו, ואי אפשר אף פעם לדעת מה יהיה בו למחרת". ל־80 אחוזים מהפסולת, מספר בילינסקי, אין להם עדיין פתרון. אבל זהו בהחלט צעד בכיוון הנכון, ואנחנו אומרים – כן ירבו.
25 שקלים לארגז, עלה הביתה

אל תסתכלו בקנקן ארגז zero waste של עלה הביתה. צילום: גדעון בילינסקי
אל תסתכלו בקנקן ארגז zero waste של עלה הביתה. צילום: גדעון בילינסקי

שקית לאחסון ירקות

במקרר? על השיש? בשקית? הארכת חיי המדף של פירות וירקות היא לפעמים עניין מורכב, וכולנו מוצאים את עצמנו לא פעם זורקים לפח בכאב את אלה שעבר זמנם לפני שהספקנו להשתמש בהם. "שקית הפלא של בני" היא פיתוח ישראלי חדש של גיא פרנס מהגליל, שיצר התאמה ביתית לשקית שבה משתמשים באופן שוטף בבתי אריזה. השקית מאריכה את חיי הירקות והפירות ושומרת על הטעם, המרקם, הריח והערכים התזונתיים. היא גם מאפשרת שימוש רב־פעמי בתקופה של שלושה חודשים ובסופם אפשר למחזר אותה. ניסינו ואהבנו.
30 שקלים ל–6 שקיות ו–6 קליפסים, שקית הפלא של בני

מאריכה את חיי הירקות שקית הפלא של בני. צילום: יח"צ
מאריכה את חיי הירקות שקית הפלא של בני. צילום: יח"צ

סלסילה להתפחת לחם וכלי לבן מארי

איך אנחנו אוהבים לגלות כלים שווים, שמשדרגים את העבודה במטבח ולא קורעים את הכיס. שניים כאלה מצאנו בביקור אקראי באיקאה בחודש האחרון: הראשון הוא סלסילה להתפחת לחם, המאפשרת להתפיח לחם בצורה יפה במיוחד, שאותו תעבירו ישירות מהסלסילה לתנור האפייה. השני הוא קערות מיוחדות לאידוי כפול ("בן מארי"), שמתלבשות על הסיר עם המים הרותחים ובעלות ידיות שבעזרתן תוכלו להוריד אותן בתום האידוי מבלי להסתכן בכוויות.

סלסילה להתפחת לחם: 59 שקלים; כלי לאידוי כפול – 25 שקלים לקטן, 35 לגדול. איקאה

שומרת על הצורה סלסילה להתפחת לחם של איקאה. צילום: יח"צ
שומרת על הצורה סלסילה להתפחת לחם של איקאה. צילום: יח"צ