מנצג'ו של מחלבת San-vicente. צילום: אנטולי מיכאלו; סטיילינג: ענת לבל
מנצג'ו של מחלבת San-vicente. צילום: אנטולי מיכאלו; סטיילינג: ענת לבל

היא הגבינה של דון קישוט, אהובת הרועים ומוצר ייחודי של מחוז La Mancha שבספרד. המנצ'גו של מחלבת San-vicente מיוצרת בשיטות מסורתיות וזוכה בפרסים בינלאומיים

22 במאי 2019

ארץ מוצא ספרד | אזור La Mancha | חלב כבשים |  סוג גבינה קשה

המנצ'גו הספרדית היא אחת הגבינות הוותיקות בעולם. היא נולדה במחוז La Mancha שבספרד לפני אלפי שנים והייתה הצידה לדרך שלקחו איתם הרועים כשיצאו לדרכים למסעות ארוכים. גבינת המנצ'גו מבוססת על חלב כבשים מקומיות מזן מנצ'גה (Manchega) הגדלות במחוז כבר עידנים. בספרד קוראים לפעמים לגבינה גם גבינת דון קישוט, כי האביר הספרותי והעוזר שלו סאנשו פנשו מנשנשים אותה בין המתקפות על טחנות הרוח.
מחלבת San-vicente מייצרת מנצ'גו בשיטה המסורתית זה יותר מיובֵל. גבינת המנצ'גו שלה נחשבת לאחת האיכותיות ביותר למרות גילה הצעיר. המחלבה זוכה בפרסים בינלאומיים זה כמה שנים. במחלבת San-vicente תהליך ייצור המנצ'גו מתחיל בטיפוח עדרי כבשי מנצ'גה וממשיך בעיבוד החלב הטרי שלהן לכיכרות גבינה גדולות. את הכיכרות מיישנים בחדרים אפלוליים מינימום שלושה חודשים. התוצר הסופי – מנצ'גו כהלכתה המוגנת על ידי חוק ההגנה האזורית של האיחוד האירופי. בימים אלה מגיעה המנצ'גו של San-vicente לישראל במסגרת סדרת גבינות אנסמבל של שטראוס.

דבר השף שניר אנג סלע

"למנצ'גו של San-vicente טעמים עזים ועקצוץ של חריפות, היא מתפוררת לגבישים נעימים, מעולה באפייה, מוסיפה המון טעם אם מפזרים אותה על סלטים או מנות חמות כמו פסטה וירקות צלוים, וכמובן – היא מצוינת כמו שהיא עם יין מתקתק או פירות".

מנצג'ו של מחלבת San-vicente
מנצג'ו של מחלבת San-vicente