perfect daily grind- from instagram page- credit-@thebarnberlin
perfect daily grind- from instagram page- credit-@thebarnberlin

היסטוריה וגיאוגרפיה, ציוד וגדג'טים, קלייה וחליטה, צילומים ועיצובים - הבלוגים שמתמחים בקפה וכיף לצלול לתוכם

28 באפריל 2019

1. Perfect Daily Grind

מאז שהושק, ב־2015, הבלוג פרפקט דיילי גריינד אינו מפסיק לגדול ולהתמקצע בכל אספקט שקשור לקפה. תמצאו כאן מאמרים בנושאי היסטוריה וגיאוגרפיה, כמו הקשר שבין עבדות לגידול קפה; טיפים לקלייה ולחליטת קפה בבית ברמה של בריסטה; מושגי יסוד כמו מבנה הפולים, ההבדל בין Flat White ללאטה במדינות שונות בעולם ועוד. perfectdailygrind.com

2. I Need Coffee

כל מה שרציתם לדעת על קפה ומה שלא ידעתם שרציתם נמצא בבלוג של מייקל אלן סמית', שמגדיר את עצמו כפנאט לקפה. חליטה קרה ופרנץ' פרס, דריפ ו־Chemex, קפה טורקי, וייטנאמי ואפילו קפה שבדי עם ביצים – הכל מוסבר בשלבים, בצילומים ובסרטוני וידיאו שגם חובבי קפה מתחילים יכולים להפנים ולבצע.

ineedcoffee.com

3. Bean Ground

אם יש לכם שאיפה סמויה להיות בריסטה או להכין בבית קפה שיגרוף קריאות התפעלות, בבלוג הפול הטחון תוכלו למצוא את כל זאת ועוד. בין הדפים הדיגיטליים מקופל מידע שכל אחד יוכל למצוא בו זווית מעניינת על קפה, לצד ביקורת מקצועית ומנומקת על מכונות קפה, מטחנות וכל ציוד קפה שאפשר להעלות על הדעת.

beanground.com

מעמוד האינסטגרם של has bean
מעמוד האינסטגרם של has bean

4. Has Bean Coffee

לו היו מבקשים מאיתנו לבחור רק בלוג קפה אחד, כנראה היינו הולכים על Has Been בגלל קהילת הכותבים והקוראים הגדולה והאיכותית. לא פחות מ־70 עיתונאים מכל העולם שמתמחים בקפה סוקרים זני קפה ותערובות בחלוקה ליבשות, ארצות ומחירים, כולל בלנדים מיוחדים, וגם ציוד ומרצ'נדייז. וערוץ היוטיוב – פרייסלס.

hasbean.co.uk

5. Dear Coffee, I Love You

הצהרת האהבה הנרגשת הזאת שייכת לעורך הבלוג בריאן ג'ונס, איש רציני מאוד שמרצה על קפה בכל העולם, מחזיק בשתי אליפויות בריסטה בשבדיה ושותף בהקמת בית קלייה בקליפורניה. מאז 2009 הוא כותב ומפרסם מאמרים על קפה מפרספקטיבה של מקצועו כמעצב, לכן חוץ ממידע, אפשר למצוא בבלוג שלו גם השראה עיצובית.

dearcoffeeiloveyou.com

6. Fried Coffee

אם קפה עבורכם הוא לא רק הרגל של בוקר אלא דרך חיים, הבלוג קפה קלוי נועד עבורכם. הבלוגר Amit Ahuja לא רק כותב על קפה טוב ועוזר להתאים את התערובת או הזן לטעמכם, אלא ממש מסביר איך עושים זאת נכון בעזרת מכונות, מטחנות וגדג'טים מגוונים.

friedcoffee.com

Dear Coffee, I Love You-from instagram brianwjones
Dear Coffee, I Love You-from instagram brianwjones

7. I Love Coffee

היפנים עושים כל דבר ביסודיות, וריוקו איווטה (Ryoko Iwata) אינה יוצאת מן הכלל. הרומן שלה עם קפה החל כשעברה לסיאטל ב־2009 ומאז הפך לקריירה, כולל כתיבת ספר שעוסק בקפה. על רקע עיצוב צבעוני בולט פרק אינפוגרפיקה, מופת עיצובי שמנגיש בצורה קלילה ומשעשעת סוגיות מהותיות יותר ופחות על קפה.

en.ilovecoffee.jp

8. Boot Camp Coffee

מומחים לקפה ואנשים שפולים קלויים עושים להם את זה, ימצאו בבלוג Boot Camp Coffee מכרה זהב של מידע מקצועי. מטרתו המוצהרת של הבלוג היא לחנך ולערוך היכרות מעמיקה לקוראים עם אמנות הקפה על גווניה השונים – טעימות, קלייה, בקרת איכות וכל מה שאנשי מקצוע צריכים לדעת. במקום ללמוד שנים, כל המידע נמצא כאן.

bootcampcoffee.com

9. Coffee Companion

לבלוג של קווין סינוט (Kevin Sinnot) יש ותק של יותר מ־20 שנה, ואת מה שהוא שכח הרבה מומחי קפה עדיין לא למדו. בשפה ברורה ותמציתית הוא מביא מידע וסוקר מכונות קפה, אבזרי חליטה ומכשור שקשור להכנת קפה, בצורה מקצועית שנראית כאילו נכתבה עבור מחקר מדעי. זאת ועוד: סינוט אינו קשור לאף חברה ולכן הביקורות אובייקטיביות לגמרי.

coffeecompanion.com

10. Coffee Museum

לקרוא ל־Coffee Museum בלוג זה כמעט עלבון, כי מטרתו המוצהרת היא לרומם את הקפאיזם לדרגת אמנות, בדיוק כמו סוריאליזם וקוביזם. מוזיאון הקפה מספר את סיפור המשקה ואת סיפורי האנשים שעומדים מאחוריו דרך אוספי צילומים מרהיבים ביופיים. גם אם לא תצאו מכאן בריסטות, העיון מרחיב את הלב ומעורר השראה.

coffeemuseum.com